Pierwszy krok Maksa Kaśnikowskiego. Nierówny mecz w drodze do US Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski wystartował w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open. Polak pozostaje w grze o wejście do turnieju głównego. We wtorek pokonał w trzech setach Emilio Navę.

W dobrym fragmencie sezonu Maks Kaśnikowski zapewnił sobie awans w rankingu ATP na miejsce, które pozwoliło wystartować w kwalifikacjach do US Open. 21-letni tenisista jeszcze nie grał w drabince głównej turnieju wielkoszlemowego, więc może to być kolejny krok do przodu w jego karierze.

Pierwszym przeciwnikiem Polaka w kwalifikacjach był notowany o 21 pozycji wyżej w rankingu ATP - Emilio Nava. Amerykanin jest o rok starszy od Maksa Kaśnikowskiego. Po odpadnięciu w drugiej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu startował tylko w turniejach w Stanach Zjednoczonych i nie osiągał spektakularnych wyników. We wtorek po raz pierwszy spotkał się na korcie z Maksem Kaśnikowskim.

Rozegranie dwóch setów zajęło tenisistom godzinę i 10 minut. Niewiele, ponieważ niejednokrotnie tyle potrafi trwać jedna partia. Wszystko dlatego, że sety były jednostronne. W pierwszym Maks Kaśnikowski zwyciężył z Amerykaninem 6:2, a w drugim Emilio Nava odgryzł się wynikiem 6:2. Polakowi nie udało się pójść za ciosem po energicznym otwarciu meczu, a do rozstrzygnięcia sprawy awansu była potrzebna trzecia runda.

Maks Kaśnikowski rozpoczął decydującego seta od przełamania serwisu Emilio Navy, a niewiele później podniósł wynik na 2:0. W kolejnym gemie Polak ponownie nacisnął, ale przeciwnik jeszcze uciekł spod topora. Nie na długo, ponieważ inicjatywa pozostała po stronie Maksa Kaśnikowskiego, który oddalił się na 4:1. Tradycji stało się zadość i także ten set zakończył się rezultatem 6:2.

Polak zagra w drugiej rundzie kwalifikacji ze Stefano Napolitano.