US Open: z nią zagra Iga o awans do III rundy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Ena Shibahara
Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Ena Shibahara

Ena Shibahara zmierzy się z Igą Świątek w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open. Japonka po ponad trzygodzinnej walce wyeliminowała reprezentantkę Australii Darię Saville.

Od zwycięstwa zmagania w wielkoszlemowym US Open rozpoczęła Iga Świątek. Nasza tenisistka zmierzyła się z kwalifikantką Rosjanką Kamillą Rachimową i wcale nie było to łatwe spotkanie, mimo że na początku prowadziła 4:0. Polka zwyciężyła w dwóch setach 6:4, 7:6(6) i spędziła na korcie prawie dwie godziny.

Wówczas jeszcze niewiadomą było, z kim nasza tenisistka zmierzy się w drugiej rundzie. Teraz natomiast jasne jest już, że liderka światowego rankingu WTA ponownie spotka się z kwalifikantką, a konkretnie Eną Shibaharą. Japonka po ponad trzygodzinnej rywalizacji ograła reprezentantkę Australii Darię Saville 6:3, 4:6, 7:6(6).

Premierowa odsłona tego starcia zakończyła się po blisko godzinie. Łącznie rozegrano dziewięć gemów, w których lepsza okazała się Shibahara (6:3). W podobnym czasie II partię wygrała z kolei Saville (6:4).

Decydujący set potrwał z kolei półtorej godziny. To efekt tego, że o jego końcowym wyniku zadecydował tie-break. W nim Japonka zbudowała czteropunktową przewagę (6-2) i utrzymała ją do samego końca (10-6).

Tym samym Świątek zmierzy się z kolejną tenisistką, z którą nie miała jeszcze okazji rywalizować. Spotkanie naszej zawodniczki z aktualnie 217. rakietą świata odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów wtorek, 27 sierpnia