Niewiarygodny maraton w US Open. Najdłuższy mecz w historii!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Daniel Evans
PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Daniel Evans

Ten mecz zapisze się na kartach historii. W I rundzie US Open 2024 Daniel Evans po pięciu godzinach i 35 minutach gry pokonał Karena Chaczanowa. To najdłuższy pojedynek w dziejach nowojorskiego turnieju.

Mecz I rundy US Open pomiędzy Danielem Evansem a Karenem Chaczanowem zapowiadał się na bardzo ciekawy i wyrównany. Ale to, co zaprezentowali tenisiści we wtorkową noc, przeszło najśmielsze wyobrażenia. Po fantastycznym spektaklu Brytyjczyk pokonał rozstawionego z numerem 23. moskwianina 6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4, choć w decydującym secie przegrywał 0:4.

Mecz trwał pięć godzin i 35 minut, co czyni go najdłuższym w historii turnieju. Evans i Chaczanow pobili rekord, który w 1992 roku ustanowili Stefan Edberg i Michael Chang. Wówczas, w półfinale, Szwed pokonał Amerykanina 6:7(3), 7:5, 7:6(3), 5:7, 6:4 po pięciu godzinach i 26 minutach.

Evans, który zarazem podwyższył na 5-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Chaczanowem, z pewnością stracił na korcie mnóstwo sił i zdrowia. Tymczasem już w czwartek będzie musiał rozegrać spotkanie 1/32 finału z Mariano Navone.

Nie bez problemów zmagania w US Open 2024 zainaugurował Danił Miedwiediew. Oznaczony numerem piątym moskwianin, mistrz tego turnieju z 2021 roku, pokonał 6:3, 3:6, 6:3, 6:1 Dusana Lajovicia. W ciągu dwóch godzin i 33 minut gry Miedwiediew zapisał na swoim koncie 14 asów, sześć przełamań i 39 zagrań kończących.

W pierwszym meczu po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją biodra Alex de Minaur wygrał 6:3, 6:4, 5:7, 6:4 z Marcosem Gironem. Rozstawiony z numerem dziesiątym tenisista z Sydney w II rundzie zmierzy się z kwalifikantem, Otto Virtanenem. Awansował też inny Australijczyk, Max Purcell, który ograł rodaka, Aleksandara Vukicia.

Oznaczony numerem 24. Arthur Fils w czterech setach uporał się z 18-letnim posiadaczem dzikiej karty Learnerem Tienem. W II rundzie znalazł się także Botic van de Zandschulp, który wyeliminował Denisa Shapovalova.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów wtorek, 27 sierpnia

I runda gry pojedynczej: Danił Miedwiediew (5) - Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 3:6, 6:3, 6:1 Alex de Minaur (Australia, 10) - Marcos Giron (USA) 6:3, 6:4, 5:7, 6:4 Arthur Fils (Francja, 24) - Learner Tien (USA, WC) 6:4, 3:6, 6:1, 6:2 Daniel Evans (Wielka Brytania) - Karen Chaczanow (23) 6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4 Max Purcell (Australia) - Aleksandar Vukić (Australia) 7:5, 6:4, 6:3 Botic van de Zandschulp (Holandia) - Denis Shapovalov (Kanada) 6:4, 7:5, 6:4

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn[/url

]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty