Aż jej się głos łamał. Mistrzyni nie mogła powstrzymać łez

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: Emma Raducanu
YouTube / Na zdjęciu: Emma Raducanu

Emma Raducanu nie powtórzy sukcesu sprzed trzech lat i nie wygra US Open. Brytyjka była załamana po odpadnięciu w pierwszej rundzie. W pewnym momencie nawet polały się łzy.

W tym artykule dowiesz się o:

US Open dopiero się rozkręca, a już nie brakuje w nim dużych zaskoczeń. Niemiłą niespodziankę sprawiła swoim kibicom Emma Raducanu. Brytyjka już w I rundzie pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem.

21-latka przegrała po trzysetowym boju z Sofią Kenin. Amerykanka wprawdzie jest wyżej w światowym rankingu WTA (zajmuje 26. miejsce, a Raducanu 72), ale to Emma trzy lata temu wygrała US Open. Nie dziwi, że po meczu była kompletnie załamana.

- Czuję się przygnębiona. Smutna. Oczywiście był to turniej, w którym naprawdę chciałam dobrze wypaść, więc... - powiedziała Brytyjka.

Raducanu łamał się głos. Nagle przerwała swoją wypowiedź, a z jej oczu zaczęły lecieć łzy. Widać było, że dużo sobie obiecywała po starcie w US Open.

Pojawiły się głosy, że Emma popełniła błąd podczas przygotowań do amerykańskich zawodów. 21-latka zrobiła sobie przerwę i straciła rytm meczowy. Sama przyznała, że to mogło mieć wpływ na słabszą dyspozycję.

- Wolałabym grać trochę więcej przed US Open. Wiemy, że kiedy mam dużo meczów, to czuję się dobrze i wszystko wychodzi automatycznie. Myślę, że muszę z tego wyciągnąć wnioski i inaczej zarządzać swoim harmonogramem - wytłumaczyła.

Finał kobiet US Open zaplanowano na 7 września. W turnieju rywalizuje Iga Świątek, która w I rundzie pokonała Kamillę Rachimową 6:4, 7:6 (6).

Co za noc. Dwie gigantyczne sensacje na US Open >> Nie gryzie się w język po aferze ze Świątek. "Nie obchodzi mnie to" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty