Nocne emocje w US Open. Alexander Zverev zakończył o 2:35

PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Piąty dzień rozgrywany na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024 zakończył się późną nocą. Alexander Zverev wygrany w czterech setach mecz III rundy z Tomasem Martinem Etcheverrym zwieńczył o godz. 2:35 lokalnego czasu.

Alexander Zverev nie lubi występować w sesjach nocnych. Tymczasem w piątek właśnie w takich okolicznościach musiał rywalizować w meczu III rundy US Open 2024 przeciwko Tomasowi Martinowi Etcheverry'emu. Dla rozstawionego z numerem czwartym Niemca był to bardzo trudny pojedynek, w którym odrabiał straty, ale ostatecznie, po trzech godzinach i 36 minutach, zwyciężył 5:7, 7:5, 6:1, 6:3.

Mecz dobiegł końca o godz. 2:35 lokalnego czasu i jest to drugie najpóźniej zakończone spotkanie w historii US Open. Rekord ustanowili Carlos Alcaraz i Jannik Sinner, którzy przed dwoma laty w ćwierćfinale rywalizowali do 2:50.

Dla 27-letniego Zvereva, który w piątek zapisał na swoim koncie 12 asów, osiem przełamań i 54 zagrania kończące, to 100. w karierze wygrany mecz na poziomie Wielkiego Szlema. Został pierwszym urodzonym w latach 90. XX wieku tenisistą, który osiągnął tę barierę. Zarazem piąty raz z rzędu awansował do IV rundy US Open.

Niemiec, finalista nowojorskiej imprezy z 2020 roku, w 1/8 finału zmierzy się z Brandonem Nakashimą. Z Amerykanin zagrał dotychczas raz, w III rundzie Roland Garros 2022, i wówczas wygrał bez straty seta.

23-letni Nakashima w piątek sprawił niespodziankę. Po trzech godzinach i 12 minutach obfitującego w fantastyczne akcje pojedynku pokonał 6:2, 3:6, 6:3, 7:6(4) oznaczonego numerem 18. Lorenzo Musettiego, brązowego medalistę niedawnych igrzysk w Paryżu. Dzięki temu drugi raz w karierze (poprzednio w Wimbledonie 2022) zameldował się w IV rundzie turnieju wielkoszlemowego.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów
piątek, 30 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 5:7, 7:5, 6:1, 6:3
Brandon Nakashima (USA) - Lorenzo Musetti (Włochy, 18) 6:2, 3:6, 6:3, 7:6(4)