Znakomite widowiska pod dachem. Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów

PAP/EPA / Justin Lane / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow

Grigor Dimitrow i Taylor Fritz po meczach rozgrywanych pod dachem awansowali do 1/4 finału wielkoszlemowego US Open 2024. Bułgar w pięciu setach pokonał Andrieja Rublowa, a Amerykanin w czterech partiach wygrał z Casperem Ruudem.

Mecz rozstawionego z numerem szóstym Andriejem Rublowem z oznaczonym "dziewiątką" Grigorem Dimitrowem był pierwszym w tegorocznej edycji US Open pojedynkiem pomiędzy dwoma tenisistami z czołowej "dziesiątki" rankingu ATP. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie i takie też było. Ostatecznie zakończyło się niespodzianką. Po trzech godzinach i 39 minutach gry niżej notowany Bułgar pokonał moskwianina 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3.

Rozgrywany pod dachem kortu centralnego mecz początkowo układał się po myśli Dimitrowa, który wygrał dwa pierwsze sety. Bułgar nie był jednak w stanie utrzymać tak wysokiego poziomu i w dwóch kolejnych partiach zdobył ledwie cztery gemy. Decydujący moment nastąpił przy stanie 2:1 w piątej odsłonie, gdy 33-latek z Chaskowa zdobył przełamanie. Następnie podwyższył prowadzenie na 4:1 i utrzymał przewagę do samego końca.

- Myślę, że najbardziej pomogło mi moje doświadczenie. Po dwóch setach, w których zagrałem świetnie, straciłem rytm. Ale musiałem zachować cierpliwość - powiedział Dimitrow, który zapisał na swoim koncie 17 asów, trzy przełamania i 41 zagrań kończących.

Wygrywając w niedzielę, Bułgar odniósł 450. zwycięstwo w głównym cyklu i awansował do ósmego w karierze wielkoszlemowego ćwierćfinału, a drugiego w Nowym Jorku. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Frances Tiafoe - Alexei Popyrin.

Interesujące widowisko w halowych warunkach na Louis Armstrong Stadium rozegrali także Taylor Fritz i Casper Ruud. Rozstawiony z numerem 12. Amerykanin nie zawiódł miejscowej publiczności i pokonał Norwega, turniejową "ósemkę", 3:6, 6:4, 6:3, 6:2, biorąc rewanż za porażkę w czerwcowym Rolandzie Garrosie.

26-letni Fritz, który w niedzielę zaserwował 24 asy, uzyskał cztery breaki i posłał 56 uderzeń wygrywających, awansował do swojego piątego, a drugiego z rzędu w US Open, wielkoszlemowego ćwierćfinału. O półfinał powalczy z Brandonem Nakashimą bądź z Alexandrem Zverevem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów
sobota, 31 sierpnia

IV runda gry pojedynczej:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) - Andriej Rublow (6) 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3
Taylor Fritz (USA, 12) - Casper Ruud (Norwegia, 8) 3:6, 6:4, 6:3, 6:2

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty