Oto kolejna rywalka Fręch w Meksyku. Niebywała pogoń

Getty Images / Alfredo Moya/Jam Media / Na zdjęciu: Ashlyn Krueger

Ashlyn Krueger będzie kolejną rywalką Magdaleny Fręch w turnieju WTA 500 w Guadalajarze. W pozostałych spotkaniach pierwszej rundy nie brakowało emocji, a z rywalizacją pożegnała się jedna z rozstawionych zawodniczek.

Turniej WTA 500 w Guadalajarze to jeden z ostatnich przystanków przed przeniesieniem rywalizacji do Azji. W stawce znalazły się zawodniczki ze światowej czołówki, a najwyżej rozstawiona została Jelena Ostapenko. Turniejową "piątką" jest z kolei Magdalena Fręch, która w nocy z wtorku na środę zameldowała się w drugiej rundzie.

Zanim Polka pojawiła się na korcie, doszło do spotkania, które wyłoniło jej rywalkę w walce o ćwierćfinał. Została nią Ashlyn Krueger, która odprawiła doświadczoną Niemkę Tatjanę Marię. Początek spotkania nie należał jednak do Amerykanki, która pozwoliła przeciwniczce odskoczyć na 5:0.

Od tego momentu na korcie istniała już tylko 20-latka, która wygrała siedem gemów z rzędu. Zanotowała tym samym fantastyczną pogoń, broniąc pięć piłek setowych. Wielki powrót pozwolił jej wygrać 7:5 i objąć prowadzenie w meczu.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Napędzona sukcesem Amerykanka już w pierwszym gemie przełamała Marię, a później utrzymywała tę przewagę. W siódmym gemie Krueger powtórzyła ten wyczyn, by po chwili wykorzystać trzecią piłkę meczową i zameldować się w drugiej rundzie.

Szybko przygodę ze zmaganiami w Guadalajarze zakończyła z kolei rozstawiona z "ósemką" Caroline Dolehide. Amerykanka już w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Martiny Trevisan. Choć początek tego meczu był wyrównany, druga połowa należała już do Włoszki. Wygrała ona cztery gemy z rzędu, zanotowała dwa przełamania i finalnie cieszyła się ze zwycięstwa 6:3.

W drugim secie Amerykanka nie miała już zbyt wiele do powiedzenia. Trevisan utrzymała solidny poziom i pewnie zmierzała w kierunku końcowego triumfu. Finalnie Włoszka wygrała 6:2, wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w kolejnej fazie rywalizacji w Guadalajarze.