Zwycięstwo po przerwie. Kiedy kolejny mecz Huberta Hurkacza?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jamie Squire/Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Jamie Squire/Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz od zwycięstwa rozpoczął udział w turnieju ATP w Tokio. Najlepszy polski zawodnik pokonał w trzech setach Marcosa Girona. Wiadomo, kiedy wrocławianin rozegra kolejne spotkanie oraz pozna nazwisko swojego następnego rywala.

Hubert Hurkacz swój ostatni mecz rozegrał 29 sierpnia podczas US Open. Przegrał wtedy w II rundzie z Jordanem Thompsonem po trzysetowym pojedynku.

Na powrót Polaka na kort przyszło poczekać blisko miesiąc. Wrocławianin przystąpił do rywalizacji w turnieju w Tokio, gdzie zmierzył się z 47. zawodnikiem rankingu Marcosem Gironem.

W pierwszym secie Hurkacz przełamał podanie rywala w decydującym momencie, przy stanie 5:4. O losach drugiej partii rozstrzygnął tie-break. W nim Giron miał setbola i zdołał go wykorzystać. Ostatecznie Polak wygrał 6:4, 6:7(5), 6:4 (relację z meczu przeczytasz TUTAJ).

Nazwisko kolejnego rywala Hurkacz pozna dopiero w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Zmierzy się z lepszym w meczu Jack Draper - Mattia Bellucci. Drugi z nich do głównej drabinki dostał się poprzez kwalifikacje.

Hubert Hurkacz na kort powróci w piątek, 27 września. Dokładną godzinę jego spotkania poznamy w czwartek, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier.

Przed rokiem Polak odpadł w Tokio już w I rundzie, po porażce z Chińczykiem Zhizhen Zhangiem.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty