Szokujący dzień w Antwerpii. Odpadło trzech głównych faworytów

PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Alex de Minaur

Piątek był szokującym dniem podczas rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Antwerpii. Z imprezy odpadło trzech najwyżej rozstawionych tenisistów - Alex de Minaur, Stefanos Tsitsipas i Felix Auger-Aliassime.

Występ w turnieju ATP w Antwerpii był dla Alexa de Minaura pierwszym startem od wielkoszlemowego US Open. Australijczyk został najwyżej rozstawiony w drabince, co czyniło go głównym kandydatem do tytułu, ale pożegnał się z imprezą już w ćwierćfinale. W piątek sensacyjnie przegrał 3:6, 6:3, 5:7 z notowanym na 77. miejscu w światowym rankingu Hugo Gastonem.

- To był wyrównany mecz. Ale, gdy grasz przeciw Alexowi, musisz być przygotowany na wiele długich wymian. Czułem się obolały, lecz starałem się skupić na grze - powiedział Gaston, który w ciągu 128 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy przełamania i 36 zagrań kończących.

Pokonując aktualnie dziewiątego w klasyfikacji ATP De Minaura, 24-letni Gaston odniósł największe zwycięstwo w karierze. Kolejnym rywalem Francuza będzie Jiri Lehecka. Oznaczony numerem piątym Czech również sprawił niespodziankę i ograł 6:4, 6:4 Stefanosa Tsitsipasa, turniejową "dwójkę".

Zaskakującym rezultatem zakończył się także mecz pomiędzy Roberto Bautistą a Felixem Augerem-Aliassime'em. Niżej notowany i starszy Hiszpan po trwającej dwie godziny i 45 minut zaciętej batalii zwieńczonej decydującym tie breakiem okazał się lepszy od rozstawionego z numerem trzecim Felixa Augera-Aliassime'a.

36-letni Bautista w półfinale zmierzy się z Marcos Gironem. Oznaczony "ósemką" Amerykanin na zakończenie dnia oddał zaledwie cztery gemy ulubieńcowi lokalnej publiczności, Zizou Bergsowi.

Hugo Gaston (Francja) - Alex de Minaur (Australia, 1) 6:3, 3:6, 7:5
Roberto Bautista (Hiszpania) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) 3:6, 6:2, 7:6(6)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty