Trudny debiut polsko-meksykańskiej pary. Wyzwanie w Dakocie Południowej

Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków

Szymon Walków rozpoczął w środę występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w amerykańskiej miejscowości Sioux Falls. Tym razem partnerem polskiego tenisisty jest Hans Hach Verdugo.

Po raz pierwszy Szymon Walków i Hans Hach Verdugo zdecydowali się na wspólny start na zawodowych kortach. W ramach turnieju MarketBeat Open zostali rozstawieni z drugim numerem. W środę ich przeciwnikami byli Lucas Horve i Jody Maginley.

Spotkanie polsko-meksykańskiej pary z reprezentantami USA oraz Antigui i Barbudy zaczęło się źle dla wrocławianina i jego nowego partnera. Po dwóch przełamaniach Horve i Maginley prowadzili już 4:1. Wówczas Walków i Verdugo odrobili część strat, ale partia otwarcia padła łupem nierozstawionego duetu (6:4).

W drugim secie zrobiło się nerwowo, gdy Horve i Maginley wywalczyli przełamanie na 2:1. Jednak polsko-meksykański duet odpowiedział błyskawicznie. Potem gra się wyrównała i gdy zanosiło się na tie-break, nastąpił atak Walkowa i Verdugo. W 12. gemie zdobyli oni rozstrzygające przełamanie i zwieńczyli partię rezultatem 7:5.

Po dwóch odsłonach był remis, zatem o zwycięstwie zadecydował super tie-break. W rozgrywce tej Walków i Verdugo zbudowali kilkupunktową przewagę, lecz rywale wyrównali na po 7. Ostatnie piłki padły już łupem turniejowych "dwójek", którzy po 97 minutach wygrali całe spotkanie 4:6, 7:5, 10-7.

Tym samym Walków i Verdugo awansowali do ćwierćfinału debla challengera w Sioux Falls. Ich rywalami na tym etapie będą Amerykanie Patrick Kypson i Eliot Spizzirri albo Izraelczyk Roy Stepanov i Kanadyjczyk Kelsey Stevenson.

MarketBeat Open, Sioux Falls (USA)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 82 tys. dolarów
środa, 23 października

I runda gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska, 2) / Hans Hach Verdugo (Meksyk, 2) - Lucas Horve (USA) / Jody Maginley (Antigua i Barbuda) 4:6, 7:5, 10-7

Źródło artykułu: WP SportoweFakty