Kaśnikowski wystąpi w ćwierćfinale. Pozostali Polacy nie błyszczeli

Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Z powodów zdrowotnych Maks Kaśnikowski stracił kilka miesięcy i spadł w rankingu ATP. Polski tenisista stara się odbudować formę, grając na szczeblu ITF World Tennis Tour. W tym tygodniu wygrał już dwa pojedynki w Niemczech.

Przez kontuzję ręki Maks Kaśnikowski nie mógł rywalizować na zawodowych kortach przez kilka miesięcy sezonu 2025. W efekcie zaliczył ogromny spadek i obecnie plasuje się na 531. pozycji w rankingu ATP. W tym tygodniu 22-letni warszawianin zdecydował się zejść na poziom ITF World Tennis Tour i pojechał na turniej o puli nagród 30 tys. dolarów do Metzingen.

Kaśnikowski ma już za sobą pierwsze pojedynki na niemieckiej mączce. W I rundzie zbytnio się nie zmęczył, bowiem jego holenderski rywal Mees Rottgering skreczował przy stanie 3:1 dla naszego tenisisty. Z kolei w czwartek Polak zmierzył się z Białorusinem Mikołajem Haliakiem i wygrał ostatecznie 6:3, 6:2.

ZOBACZ WIDEO: Pokazała sceny z ukochanym. Tak Sabalenka spędza wakacje

Tym samym Kaśnikowski zameldował się w ćwierćfinale. Jego przeciwnikiem na tym etapie będzie w piątek Pedro Boscardin Dias. Brazylijczyk został rozstawiony z trzecim numerem, dlatego nasz reprezentant nie będzie miał łatwego zadania.

Na start w imprezach rangi ITF World Tennis Tour zdecydowali się również inni Biało-Czerwoni. Jednak w tym tygodniu nie odnieśli godnych uwagi rezultatów. W austriackim Ollersbach przegrał w I rundzie Karol Filar, a więc świeżo upieczony mistrz Polski. Natomiast Marcel Zieliński nie zapunktował w singlu czy deblu podczas zawodów w hiszpańskiej Denii.

W portugalskim Porto eliminacji do turnieju singla nie przeszedł Karol Malirz. Potem jednak w parze z Chilijczykiem Diego Fernandezem Floresem dotarł do ćwierćfinału debla. W rumuńskiej miejscowości Bacau w decydującej fazie kwalifikacji zakończył występ Wiktor Sasko. Z kolei Gabriel Matuszewski bez powodzenia zagrał w eliminacjach w serbskiej Kursumlijskiej Banji.

Ten tydzień nie należał również do naszych tenisistek. Weronika Ewald przegrała z Włoszką Arianną Zucchini już w I rundzie zawodów w Monastyrze. W marokańskiej Mohammedii gładkiej porażki w singlu doznała Zuzanna Pawlikowska. Potem Polka i Greczynka Despina Papamichail bez powodzenia startowały w deblu. Z kolei w rumuńskiej Campinie odpadła w kwalifikacjach Magdalena Baniak.

W amerykańskiej miejscowości Florence porażki w I rundzie doznała Olivia Lincer. Następnie wspólnie z Robin Anderson dotarła do ćwierćfinału debla. Pogromczyniami polsko-amerykańskiej pary okazały się Sofia Elena Cabezas Dominguez i Kylie Collins. Na inaugurację Wenezuelka i Amerykanka zatrzymały duet Karolina Lincer i Kira Matuszkina.

poniedziałek-czwartek, 21-24 lipca
wyniki i program turniejów cyklu ITF World Tennis Tour:

KOBIETY

Monastyr (Tunezja), 30 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Arianna Zucchini (Włochy) - Weronika Ewald (Polska) 6:4, 6:3

Mohammedia (Maroko), 30 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Amelie van Impe (Belgia, Q) - Zuzanna Pawlikowska (Polska, 4) 6:2, 6:1

I runda gry podwójnej:

Daria Kudaszowa / Jekaterina Rejngold - Zuzanna Pawlikowska (Polska, 2) / Despina Papamichail (Grecja, 2) 7:5, 2:6, 12-10

Florence (USA), 30 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Haley Giavara (USA) - Olivia Lincer (Polska) 6:4, 7:5

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sofia Elena Cabezas Dominguez (Wenezuela) / Kylie Collins (USA) - Olivia Lincer (Polska, 2) / Robin Anderson (USA, 2) 3:6, 6:4, 10-4

I runda gry podwójnej:

Olivia Lincer (Polska, 2) / Robin Anderson (USA, 2) - Salma Ewing (USA) / Christasha McNeil (USA) 7:5, 6:2

Sofia Elena Cabezas Dominguez (Wenezuela) / Kylie Collins (USA) - Karolina Lincer (Polska) / Kira Matuszkina 6:0, 6:2

MĘŻCZYŹNI

Ollersbach (Austria), 30 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Amaury Raynel (Francja) - Karol Filar (Polska) 6:1, 6:4

Denia (Hiszpania), 30 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Sergi Perez Contri (Hiszpania, 7) - Marcel Zieliński (Polska) 6:2, 6:4

I runda gry podwójnej:

S D Prajwal Dev (Indie, 1) / Nitin Kumar Sinha (Indie, 1) - Marcel Zielinski (Polska) / Paulo Knippling (Niemcy) 6:1, 6:3

Metzingen (Niemcy), 30 tys. dolarów, kort ziemny

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska) - Pedro Boscardin Dias (Brazylia, 3) *piątek

II runda gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska) - Mikołaj Haliak 6:3, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska) - Mees Rottgering (Holandia, Q) 3:1 i krecz

Porto (Portugalia), 30 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry podwójnej:

Vasco Leote Prata (Portugalia) / Diogo Morais (Portugalia) - Karol Malirz (Polska) / Diego Fernandez Flores (Chile) 7:6(5), 6:3

I runda gry podwójnej:

Karol Malirz (Polska) / Diego Fernandez Flores (Chile) - Joao Portugal (Portugalia) / Nico Rating (Hiszpania) 6:1, 6:3

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści