ATP Rzym: Polski debel znów zwycięski!

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg wygrali mecz drugiej rundy na turnieju ATP w Rzymie (z pulą nagród 2,27 mln euro) z rozstawioną z numerem ósmym parą Paul Hanley/Leander Paes i tym samym potwierdzili, że ich dobre wyniki z zeszłego tygodnia nie były dziełem przypadku.

Jarosław Kowal

Polacy, którzy w zeszłym tygodniu przegrali dopiero w finale zawodów w Barcelonie, w czwartek wygrali mecz z australijsko-indyjską parą w trzech setach po godzinie i osiemnastu minutach walki. Oba deble przełamały się po jednym razie, a o zwycięstwie decydował tak zwany super tie-break, którego nasi reprezentanci wygrali do sześciu.

Walkę o półfinał Fryta z Matką stoczą ze zwycięzcami spotkania pomiędzy rozstawionym z dwójką deblem Daniel Nestor/Nenad Zimonjic (Kanada/Serbia) a amerykańskim duetem James Blake/Mardy Fish.

Wynik meczu II rundy:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska) - Paul Hanley/ Leander Paes (Australia/Indie) 4:6, 6:3, 10-6