WTA Rzym: Sensacyjne zwycięstwo Cornet

Francuzka Alize Cornet sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując w trzeciej rundzie turnieju Internazionali BNL d'Italia (z pula nagród 1,34 mln dol. ) rozstawioną z numerem trzecim Swietłanę Kuzniecową.

Mateusz Martyniak

Alize Cornet to obecnie aktualnie 34. rakieta świata. Do turnieju głównego awansowała z eliminacji. W tym sezonie spisuje się świetnie. W czwartek potwierdziła swoją dobrą formę. Po pokonaniu Włoszki Francesci Schiavone młoda Francuzka z Nicei bez większych problemów rozprawiła się ze Swietłaną Kuzniecową 6:2, 6:4. Mecz trwał zaledwie godzinę i czternaście minut. -To mój najlepszy występ od meczu z Agnes Szavay. Jestem niezwykle szczęśliwa - tak skomentowała swój występ zwyciężczyni.

Kolejną rywalką Francuzki będzie Serena Williams, która w czwartek pokonała grającą z dziką kartą Włoszkę Sarę Errani. Cornet bardzo optymistycznie podchodzi do tego meczu. -Skoro wygrałam z Kuzniecową, czemu miałabym nie poradzić sobie z Sereną?- pytała z uśmiechem.

Łatwego meczu, podobnie jak we środę, nie miała Maria Szarapowa. Rosjanka, która w pierwszym secie zaserwowała trzy asy i popełniła jeden podwójny błąd serwisowy, okazała się lepsza od Dunki o polskich korzeniach - Caroline Wozniacki.

W drugiej partii tenisistka z Danii napędziła stracha Maszy, wychodząc na prowadzenie 5:1. Jednak Rosjanka zachowała zimną krew i wygrała kolejne pięć gemów. Miała serwis na zakończenie seta, a zarazem całego spotkania, ale przy stanie 30:40 popełniła podwójny błąd serwisowy. Tie-break należał już jednak do zawodniczki rozstawionej w imprezie z numerem drugim.

Nie było to pierwsze spotkanie tych zawodniczek, jednak w tym meczu piękna i młoda Dunka zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w poprzednim. Podczas ostatniego pojedynku, który miał miejsce w stolicy Kataru, Wozniacki ugrała zaledwie jednego gema.

W ćwierćfinale nie zobaczymy naszej reprezentantki Agnieszki Radwańskiej, która musiała uznać wyższość Anny Czakwetadze. Tenisistce z Krakowa pozostał jeszcze występ w grze podwójnej, gdzie gra w parze z Maria Kirilenko.

Wyniki meczów 1/8 finału:

Maria Szaarapowa (Rosja, 2) - Caroline Wozniacki (Dania) 6:4, 7:6(3)

Alizé Cornet (Francja, Q) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3) 6:2, 6:4

Jelena Jankovic (Serbia, 4) d. Maria Kirilenko (Rosja) 6:1, 6:1

Serena Williams (USA, 5) - (WC) Sara Errani (Włochy, WC) 6:4, 6:3

Anna Chakvetadze (Rosja, 6) - Agnieszka Radwańska (Polska, 12) 6:4, 1:6, 6:1

Patty Schnyder (Szwajcaria, 9) - Marion Bartoli (Francja, 8) 4:6, 6:4, 7:6(7)

Cwetana Pironkova (Bułgaria, Q) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) 6:2, 1:0 i krecz Azarenki

Venus Williams (USA, 7) - Wera Zwonariewa (Rosja, 10) 7:5, 6:2