WTA Strasburg: Szarapowa w finale

Maria Szarapowa (WTA 13) pokonała Anabel Medinę (WTA 49) 4:6, 6:2, 6:2 i awansowała do finału turnieju Internationaux Strasbourg. Jej rywalką w walce o tytuł będzie Niemka Kristina Barrois (WTA 77).

23-letnia Rosjanka odniosła trzecie zwycięstwo nad Hiszpanką. Dla rozgrywającej swój drugi turniej na kortach ziemnych (w Madrycie odpadła w I rundzie, wcześniej pauzowała przez dwa miesiące z powodu kontuzji łokcia) Szarapowej będzie to szansa na drugi tytuł w sezonie. W lutym wygrała ona turniej w Memphis.

Rosjanka w trwającym dwie godziny i 33 minuty spotkaniu osiem razy przełamała serwis Hiszpanki, trzykrotnej triumfatorki imprezy.

Wcześniej była liderka światowego rankingu dokończyła przerwany w czwartek przez deszcz ćwierćfinałowy mecz z Julią Görges (WTA 81) zwyciężając 7:6(2), 6:1. Medina także dwukrotnie wychodziła na kort. Wcześniej pokonała Sofię Arvidsson (WTA 70) 6:2 (set rozegrany w czwartek), 7:5.

Kristina Barrois stoczyła ponad dwugodzinną batalię z Vanią King (WTA 75) zwyciężając 2:6, 6:2, 7:6. Dla Niemki to wspaniały tydzień. Już półfinał był jej najlepszym osiągnięciem w karierze.