ATP Johannesburg: Przysiężny chce powtórki z Sopotu

Rozstawiony, po raz pierwszy w turnieju World Tour, z numerem ósmym Michał Przysiężny (ATP 81) zmierzy się ze startującym z dziką kartą reprezentantem gospodarzy Rikiem de Voestem (ATP 183) w zaplanowanym w trzeciej kolejności od godz. 10 naszego czasu meczu II rundy w Johannesburgu.

Krzysztof Straszak

Tylko w jednym turnieju premierowego cyklu, w Sopocie w 2006 roku, Przysiężny wygrał więcej niż jeden mecz. Głogowianin w tym tygodniu broni punktów za ubiegłoroczny triumf w challengerze w Kazaniu, a utrzymanie dorobku zapewni mu w RPA dopiero półfinał.

Oby wtorkowe przełamanie serii dziesięciu porażek (w Wielkim Szlemie i World Tour), a wraz z tym utrzymanie miejsca w Top 100 na kolejny tydzień, podniosło na duchu nową pierwszą rakietę polskiego tenisa.

Przysiężny zagra z 30-letni de Voestem po raz drugi: w marcu ubiegłego roku urodzony w Mediolanie reprezentant Afryki Południowej, nigdy nienotowany w Top 100, pokonał "Ołówka" w półfinale halowego challengera w Kanadzie.

Jest trzech ewentualnych rywali Przysiężnego lub de Voesta w ćwierćfinale: Hindus Somdev Devvarman (ATP 110) lub zwycięzca przerwanego we wtorek meczu II rundy między Serbem Janko Tipsareviciem (ATP 51) a Holendrem Jesse Huta Galungiem (ATP 120).