Roland Garros: Linette tak jak Ula Radwańska przegrała z Minellą

Magda Linette (WTA 177) przegrała z Mandy Minellą (WTA 148) 6:7(4), 4:6 w II eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu.

W środę wyższość 25-letniej reprezentantki Luksemburga musiała uznać Urszula Radwańska (WTA 135). Linette w I rundzie w swoim debiucie w wielkoszlemowych kwalifikacjach pokonała Francuzkę Claire de Gubernatis (WTA 226) i wzbogaciła się o 40 punktów do rankingu WTA. Minella w zeszłym roku w debiucie w Wielkim Szlemie doszła do III rundy US Open.

I SET W pierwszym gemie 19-letnia Linette utrzymała podania po grze na przewagi, kolejne gemy pewnie wygrywały zawodniczki serwujące. W piątym gemie Polka od 40-0 straciła dwa punkty, ale nie pozwoliła rywalce doprowadzić do równowagi. W szóstym gemie poznanianka uzyskała dwa break pointy i wykorzystała już pierwszego z nich obejmując prowadzenie 4:2. Linette oddała własne podanie w siódmym gemie i Minella wyrównała na 4:4. W 10. gemie Polka była dwie piłki od seta, ale reprezentantka Luksemburga od 15-30 zdobyła trzy punkty. Minella wytrzymała presję także w 12. gemie i doprowadziła to tie breaka, w którym przy 1-1 dała Linette mini breaka. Tenisistka z Luksemburga odrobiła straty z nawiązką, z 1-2 wyszła na 4-2 i po 57 minutach wygrała I partię.

II SET W gemie otwarcia Minella od 40-15 straciła dwa punkty, po czym zdobyła dwa kolejne. W drugim gemie 25-latka z Luksemburga przełamała Linette i prowadziła 2:0. Polka nie poddała się i natychmiast odrobiła stratę, a po ponownym przełamaniu rywalki i to na sucho prowadziła 3:2. Poznanianka nie wykorzystała szansy na zdobycie czwartego gema z rzędu i po siedmiu gemach Minella wyszła na 4:3. W ósmym gemie Linette od 40-15 straciła dwa punkty, ale bez bronienia break pointów wyrównała stan seta. Polka jednak przegrała dwa kolejne gemy i po jednej godzinie i 58 minutach do finałowej rundy eliminacji awansowała Minella, która przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 29 z 39 punktów.