WTA Carlsbad: Hantuchová rywalką Agnieszki w ćwierćfinale

Daniela Hantuchová (WTA 22) pokonała Jie Zheng (WTA 83) 6:2, 4:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Mercury Insurance Open rozgrywanego na kortach twardych w Carlsbad. Słowaczka będzie kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej (WTA 13).

Krakowianka wygrała z Hantuchovą cztery z sześciu dotychczasowych spotkań, w tym w ubiegłym sezonie w półfinale tej imprezy (6:4, 6:2).

Słowaczka pokonała chińską półfinalistkę Wimbledonu 2008 i Australian Open 2010 po raz piąty (po raz drugi w tym sezonie, w Eastbourne 6:4, 6:4) i powalczy o czwarty półfinał od maja (Strasburg, Birmingham - finał, Eastbourne). Była zawodniczka Top 5 rankingu WTA Hantuchová mogła wygrać w dwóch setach (prowadziła 6:1, 2:0), za to w III secie od 2:4 zgarnęła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Słowaczka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie podania Zheng, jakie miała.