WTA Toronto: Jans-Ignacik i Rosolska ponownie słabsze od Dulko i Pennetty

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały z Giselą Dulko i Flavią Pennettą w ćwierćfinale turnieju Rogers Cup rozgrywanego na kortach twardych w Toronto.

Dulko, która 26 lipca zmieniła stan cywilny (jej mężem został piłkarz Realu Madryt Fernando Gago), wspólnie z Pennettą w styczniu wygrały wielkoszlemowy Australian Open. Dla Jans i Rosolskiej był to drugi w sezonie ćwierćfinał w tak dużej imprezie (w marcu w Indian Wells). Polki pokonały Argentynkę i Włoszkę w styczniu w Sydney, ale przegrały z nimi po raz drugi na przestrzeni kilku dni (w ubiegłym tygodniu w Carlsbad 3:6, 0:6).

W I secie na osiem gemów sześć kończyło się przełamań, cztery na korzyść Argentynki i Włoszki. W II partii Polki z 2:5 zbliżyły się na 4:5. W 10. gemie serwująca, by wyrównać stan seta Jans zrobiła dwa podwójne błędy i rywalki zakończyły mecz wykorzystując drugiego meczbola. W trwającym 61 minut spotkaniu Dulko i Pennetta wykorzystały siedem z 11 break pointów.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)
WTA Tour Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,05 mln dol.
piątek, 14 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Gisela Dulko (Argentyna, 2) / Flavia Pennetta (Włochy, 2) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 6:4