ATP Winston-Salem: Fyrstenberg i Matkowski odesłani do Nowego Jorku

Krótko trwała przygoda Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego z turniejem ATP World Tour w Winston-Salem. Rozstawieni z numerem drugim Polacy przegrali 6:3, 6:7(1), 4-10 w I rundzie gry podwójnej z Brytyjczykiem Colinem Flemingiem oraz Amerykaninem Scottem Lipskym.

Rafał Smoliński

Był to ostatni sprawdzian dla reprezentantów Polski przed rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek wielkoszlemowym US Open. Przed rokiem Fyrstenberg i Matkowski przegrali w I rundzie zawodów organizowanych w New Haven, gdzie w obecnym sezonie rywalizują tylko panie. W Winston-Salem Polacy również zakończyli swój udział w turnieju po rozegraniu zaledwie jednego spotkania.

W premierowej odsłonie Polacy postraszyli rywali już w drugim gemie, ale Fleming i Lipsky utrzymali jeszcze własne podanie. Biało-czerwoni jednak nie ustępowali i ostatecznie wywalczyli w czwartym gemie cenne przełamanie. Fyrstenberg i Matkowski serwowali bardzo dobrze, stracili przy własnym podaniu zaledwie siedem piłek, a zdobytego prowadzenia nie oddali już do końca seta.

Rozstawieni z numerem drugim polscy debliści przespali początek drugiej partii, pozwalając brytyjsko-amerykańskiemu duetowi wyjść na 3:0. Biało-czerwoni ambitnie walczyli o odrobienie strat, a pomocną dłoń podał im w siódmym gemie Fleming, który popełnił w nieodpowiednim momencie podwójny błąd serwisowy. Decydującego o losach seta tie breaka pewnie jednak rozstrzygnęli na swoją korzyść rywale.

Fatalna postawa biało-czerwonych z końcówki drugiej partii przełożyła się również na wynik mistrzowskiego tie breaka. Fleming i Lipsky błyskawicznie wyszli na 3-0, pozwalając Polakom już tylko raz zbliżyć się na jeden punkt (3-2). Brytyjsko-amerykański duet od stanu 7-4 wygrał trzy kolejne piłki, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Winston-Salem Open at Wake Forest University, Winston-Salem (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 553,125 tys. dol.
poniedziałek, 22 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Colin Fleming (Wielka Brytania) / Scott Lipsky (USA) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 2) / Marcin Matkowski (Polska, 2) 3:6, 7:6(1), 10-4