WTA Kanton: Chan mocna tylko w I secie, Ula Radwańska w ćwierćfinale

Urszula Radwańska (WTA 105) pokonała Yung-Jan Chan (WTA 143) 2:6, 6:2, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Wanlima Guangzhou International Open rozgrywanego na kortach twardych w chińskim Kantonie.

Wydawało się, że krakowianka w II rundzie spotka się z Ksenią Pierwak (WTA 37), z którą w ubiegłym tygodniu przegrała w półfinale w Taszkiencie. Rosjanka jednak w spotkaniu z Chan skreczowała przy stanie 1:4 z powodu kontuzji lewego barku. Polka wykorzystała swoją szansę i pokonując reprezentantkę Tajwanu, z którą cztery lata temu przegrała w ćwierćfinale w Bangkoku (2:6, 3:6), osiągnęła drugi z rzędu ćwierćfinał. O drugi w karierze półfinał Radwańska, która w poniedziałek wróci do Top 100 rankingu, spotka się z Chanelle Scheepers (WTA 73) lub Su-Wei Hsieh (WTA 215).

W drugim gemie I seta Chan przełamała Ulę, a w trzecim obroniła trzy break pointy i prowadziła 3:0. Radwańska odrobiła stratę w piątym gemie, by natychmiast ponownie oddać własne podanie. Reprezentantka Tajwanu uspokoiła grę, podwyższyła na 5:2, by wykorzystując trzecią piłkę setową partię zakończyć jeszcze raz przełamując krakowiankę.

W drugim gemie II seta Radwańska zaliczyła łatwe przełamanie i własnym serwisem objęła prowadzenie 3:1. W czwartym gemie Czan po raz drugi w secie oddała podanie przy break poincie, robiąc podwójny błąd. W szóstym gemie Ula dała się przełamać, ale po siódmym gemie wróciła do przewagi podwójnego przełamania. Przy stanie 5:2 krakowianka zakończyła seta utrzymując podanie na sucho, na koniec serwując asa.

W gemie otwarcia III seta Ula przełamała Chan, a w drugim gemie obroniła break pointa i prowadziła 2:0. Krakowianka dorzuciła jeszcze jedno przełamanie w trzecim gemie. Reprezentantka Tajwanu odrobiła część strat i z 0:4 zbliżyła się na 2:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem Radwańskiej.

Wanlima Guangzhou International Open, Kanton (Chiny)
WTA Tour International, kort twardy (Deco Turf), pula nagród 220 tys. dol.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)