Challenger Tampere: Kubot odpadł w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem 8 Łukasz Kubot odpadł w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger w Tampere (Finlandia, pula nagród 42,5 tys. euro). Polak przegrał z rozstawionym z numerem 4 Włochem Flavio Cipollą. Spotkanie było jednak dość zacięte i trwało trzy sety.

Adam Naruszewicz

Łukasz Kubot awansował do ćwierćfinału turnieju po dwóch trzysetowych pojedynkach. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, także i w meczu o awans do półfinału Polak wygrał jedną z partii.

Tym razem nasz zawodnik pokonał Włocha w pierwszej części spotkania, jednak dwa kolejne sety padły łupem reprezentanta Włoch. Nie były to jednak wyraźne zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 4:6, 3:6.

Za zawody w Tampere Polak otrzyma 13 punktów do rankingu ATP. Stan konta naszego zawodnika zwiększy się natomiast o 1245 euro.