ATP Memphis: Melzer powstrzymał potężnie serwującego Raonicia i zdobył tytuł

Jürgen Melzer (ATP 38) pokonał 7:5, 7:6(4) Miloša Raonicia (ATP 35) w finale halowego turnieju w Memphis. Był to pierwszy tytuł Austriaka od 2010 roku.

Robert Pałuba

Raoniciowi nie pomogły posłane w meczu 22 asy, bowiem to w ręce Melzera wpadły najważniejsze punkty w finałowym spotkaniu. W I secie Austriak przełamał Kanadyjczyka w 11. gemie i chwilę później zamknął seta 7:5.

W drugiej odsłonie jako pierwszy przewagę breaka wywalczył Raonić. Na nic się to jednak zdało, bowiem znakomicie returnujący Melzer zdołał odrobić stratę, a w rozgrywce tie-breakowej wyszedł na prowadzenie 5-3 i nie dał już go sobie odebrać.

Niedzielny finał był 11. w karierze Melzera i odniósł czwarty triumf. Tenisista z Wiednia przerwał znakomitą passę Raonicia, który wygrał dziewięć poprzednich spotkań, a w nich 19 kolejnych setów. Za wygraną Melzer otrzymał 500 punktów do rankingu ATP oraz czek na prawie 278 tysięcy dolarów.

Regions Morgan Keegan Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,155 mln dol.