WTA Indian Wells: Isia zagra z Cirsteą

Sorana Cirstea (WTA 48) będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej (WTA 5) w II rundzie turnieju BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells. Rumunka w I rundzie pokonała Ivetę Benešovą (WTA 43) 4:6, 7:5, 7:6(5).

W dużym turnieju w Indian Wells 32. rozstawione tenisistki mają w I rundzie wolny los. Radwańska, która 6 marca skończyła 23 lata, po raz pierwszy mierzyła się z Cîrsteą w karierze juniorskiej w 2005 roku w turnieju Eddie Herr International i przegrała 4:6, 2:6. Łączny bilans ich pojedynków to 3-3. Krakowianka to półfinalistka tej imprezy z 2010 roku. Cîrstea w styczniu w Australian Open pokonała młodszą siostrę Agnieszki Urszulę Radwańską.

W trwającym blisko 10 minut gemie otwarcia I seta Benešová przełamała Cîrsteę po grze na przewagi wykorzystując czwartego break pointa. Rumunka natychmiast odrobiła stratę, a następnie jako pierwsza utrzymała podanie. Pierwsze trzy gemy trwały 21 minut. W czwartym gemie Benešová odparła break pointa, a w piątym zaliczyła przełamanie i po ponownym utrzymaniu podania prowadziła 4:2. W dziewiątym i 10. gemie Czeszka nie wykorzystała w sumie sześciu piłek setowych, by po 54 minutach zamknąć seta przy siódmej okazji. W II secie Benešová prowadziła 5:3, by przegrać cztery kolejne gemy. W III partii tenisistka z Mostu zmarnowała dziewięć z 10 break pointów (w całym meczu wykorzystała tylko pięć z 19) i po dwóch godzinach i 45 minutach walki poległa w tie breaku, w którym prowadziła 4-2.

W II rundzie jest za to rodaczka Benešovej Klára Zakopalová (WTA 51), która w 41 minut rozbiła Laurę Pous (WTA 94) 6:1, 6:1. Rozgrywająca drugi turniej w sezonie Timea Bacsinszky (WTA 335) pokonała Anne Keothavong (WTA 77) 6:4, 2:6, 7:5. 22-letnia Szwajcarka, która w styczniu 2010 roku znalazła się na 37. miejscu w rankingu, w ubiegłym sezonie nabawiła się kontuzji lewej stopy (przeszła operację) i po Sony Ericsson Open w Miami nie wystąpiła już w żadnym turnieju. Sezon 2012 rozpoczęła w lutym przegrywając w Pucharze Federacji z Samanthą Stosur i w I rundzie w Acapulco z Iriną Begu. Grająca z dziką kartą 22-letnia Jamie Hampton (WTA 99), która na początku lutego zadebiutowała w Top 100, zwyciężyła Polonę Hercog (WTA 38) 6:0, 6:1. Półfinalistka imprezy z 1996 roku Kimiko Date (WTA 74) pokonała Pauline Parmentier (WTA 60) 6:1, 6:3.