Challenger Ostrawa: Gawron odpadł po trzyipółgodzinnym maratonie, Kowalczyk rządzi

Nie udało się pozytywnie rozstrzygnąć decydującej partii Marcinowi Gawronowi. Polak uległ rozstawionemu z numerem 3. Guillaume Rufinowi 7:5, 5:7, 3:6 w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Ostrawie.

Dominika Pawlik

Pojedynek szczęśliwego przegranego z eliminacji Marcina Gawrona z rozstawionym z numerem 3. Guillaume Rufinem został przerwany po dwóch setach we wtorek z powodu opadów deszczu. Tenisiści wrócili na kort w środę. Na początku obaj wygrywali swoje podania, ale Francuzowi przychodziło to łatwiej. Problemy pojawiły się w ósmym gemie, Gawron przy swoim podaniu miał 0-40, pojawiły się szanse dla rywala. Polak wybronił się, ale Rufin wykorzystał czwartego break pointa. Nowosądeczanin próbował jeszcze odwrócić losy spotkania, ale trzy wpakowane piłki w siatkę w ostatnim gemie znacznie mu to utrudniły. Francuz wykorzystał drugą piłkę meczową. Polski tenisista szanse na zwycięstwo miał w drugim secie, kiedy prowadził 7:5, 5:3. W całym meczu Gawron zaserwował trzy asy, ale popełnił także dziewięć podwójnych błędów serwisowych, a skuteczność pierwszego podania wyniosła zaledwie 45 procent.

Lepiej powiodło się Mateuszowi Kowalczykowi, który późnym popołudniem rozgrywał swój ćwierćfinałowy mecz w duecie z Franco Skugorem. W I rundzie tenisiści musieli zmierzyć się z Erikiem Chvojką i Alexandrem Satschko, zwyciężyli 7:5, 7:6(3). W meczu u awans do półfinału wyeliminowali rozstawionych z numerem 3.Jana Hájka i Davida Škocha. W super tie breaku para polsko-chorwacka przegrywała 2-5, ale poderwali się do walki, wyrównali, a następnie nie dali odskoczyć czeskim rywalom. Przy stanie 9-7 pojawiła się pierwsza piłka meczowa, Kowalczyk i Skugor wykorzystali drugą i awansowali do półfinału. Zawodnicy kolejny mecz rozegrają dopiero w piątek, w czwartek dopiero bój ćwierćfinałowy będą toczyć potencjalni rywale. Pewne jednak jest to, że Polak i Chorwat zagrają z nierozstawioną parą.

Prosperita Open 2012, Ostrawa (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 1 maja

I runda gry pojedynczej:

Guillaume Rufin (Francja, 3) - Marcin Gawron (Polska, LL) 5:7, 7:5, 6:3

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Franco Skugor (Chorwacja) - Jan Hájek (Czechy, 3) / David Škoch (Czechy, 3) 6:3, 2:6, 10-8