Challenger Marburg: Kowalczyk jak na skrzydłach, porażka Bednarka

Mateusz Kowalczyk oraz David Skoch awansowali do półfinału turnieju ATP Challenger rozgrywanego na kortach ziemnych w Marburgu. W ćwierćfinale odpadł Tomasz Bednarek w parze z Denisem Mołczanowem.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek start w Marburgu zainaugurował w poniedziałek, ze swoim zagranicznym partnerem - Denisem Mołczanowem w dwóch setach pokonali Juliana Lenza i Artema Sitaka. W ćwierćfinale rywale okazali się jednak zbyt dobrze dysponowani. Aljaz Bedene i Andrej Martin w środę wyszli na prowadzenie 6:4, 5:2 - mecz został przerwany i ostatni gem został dograny w czwartek. Duet polsko-rosyjski przegrał przy swoim podaniu 26 z 55 punktów, natomiast przy serwisie rywali zdobyli wygrali tylko 15 piłek. Czterokrotnie zostali przełamani.

Mateusz Kowalczyk zdecydował się na start w Marburgu z Davidem Skochem, zawodnicy zostali rozstawieni z numerem 3. W pierwszym meczu uporali się z Arielem Beharem i Horacio Zeballosem, choć było bardzo ciężko. W super tie breaku duet polsko-czeski, dzięki świetnej postawie Kowalczyka zwyciężył i awansował do ćwierćfinału. O półfinał zagrali z Alexandrem Satschko oraz Divijem Sharanem i po 78 minutach walki, zwyciężyli 6:4, 6:4. W turnieju para numer 3 jest jedynym rozstawionym duetem.

Tenisiści o finał zagrają z Ivanem Navarro i Gabrielem Trujillo, którzy występują w Marburgu dzięki dzikiej karcie.

Marburg Open 2012, Marburg (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 30 tys. dolarów
środa-czwartek, 27-28 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Aljaz Bedene (Słowenia) / Andrej Martin (Słowacja) - Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Denis Mołczanow (Rosja, 1) 6:4, 6:2

Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / David Skoch (Czechy, 3) - Alexander Satschko (Niemcy) / Divij Sharan (Indie) 6:4, 6:4

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / David Skoch (Czechy, 3) - Ariel Behar (Urugwaj) / Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 5:7, 10-8