ATP Paryż: Jerzy Janowicz może zostać drugim kwalifikantem z tytułem w sezonie

Jerzy Janowicz został w sobotę siódmym w tym roku tenisistą, który po przejściu eliminacji awansował do finału zawodów głównego cyklu. Wcześniej tylko jednemu kwalifikantowi udało się zdobyć tytuł.

Rafał Smoliński

Tenisistą, któremu po przejściu kwalifikacji udało się sięgnąć w obecnym sezonie po mistrzowskie trofeum, został w styczniu Jarkko Nieminen. Leworęczny Fin pokonał w finale turnieju w Sydney Francuza Juliena Benneteau.

Wyczyn Nieminena mogło jeszcze w tym roku powtórzyć pięciu kolejnych zawodników, jednak żadnemu z nich nie udało się odnieść zwycięstwa. Swoich sił próbowali: Australijczyk Marinko Matosević (w Delray Beach), Amerykanin Brian Baker (w Nicei), Niemiec Philipp Petzschner (w Den Bosch), Litwin Ricardas Berankis (w Los Angeles) oraz Słoweniec Grega Zemlja (w Wiedniu). Wszyscy kwalifikanci, którzy osiągnęli w tym roku finały, czynili to jednak w zawodach rangi ATP World Tour 250. Z kolei Jerzy Janowicz powalczy w niedzielę o mistrzowskie trofeum w turnieju rozgrywanym w Paryżu, zaliczanym do cyklu ATP World Tour Masters 1000. Kwalifikanci w finałach tegorocznych zawodów głównego cyklu: