AO: Andy Murray odprawia z kwitkiem kolejnego rywala, Szkot bez problemów w 1/2

Jak burza idzie przez turniej w Melbourne Andy Murray. Szkot nie pozostawił złudzeń kolejnemu przeciwnikowi, którym tym razem był Jeremy Chardy i bez straty seta melduje się w fazie półfinałowej.

Marcin Motyka

Jeremy Chardy nie okazał się pierwszym rywalem, który w znaczący sposób przeciwstawi się w tegorocznym Australian Open Andy'emu Murrayowi. Podopieczny Ivana Lendla zagrał solidnie, lecz nie nadzwyczajnie, ale i tak to wystarczyło by pokonać Francuza 6:4, 6:1, 6:2. Dotychczasowy bilans Szkota w pierwszej wielkoszlemowej imprezie tego roku może robić wrażenie. Wywalczył awans do półfinału nie tracąc ani jednego seta, co więcej w żadnym z  pojedynków nie musiał rozgrywać nawet tie breaka.

Chardy zaczął ten mecz bardzo mocno zdenerwowany. Miał kłopot z podrzutem piłki do serwisu, oraz z trafianiem pierwszym podaniem. Wykorzystał to Murray, który już w gemie otwarcia przełamał przeciwnika. Tę sztukę powtórzył w gemie numer trzy, a po chwili objął komfortowe prowadzenie 4:0. Francuz nie poddawał się, postanowił walczyć, odrobił stratę jednego breaka, ale na więcej Szkot już mu nie pozwolił, wygrywając seta 6:4.

Taktyka ubiegłorocznego mistrza US Open polegająca na ciągłym obijaniu strony bekhendowej rywala, a także na mocnej pracy w defensywie i wyprowadzaniu kontr zdała egzamin, zaś Chardy w niczym nie przypominał zawodnika, który w III rundzie sensacyjnie wyeliminował z turnieju Juana Martína del Potro. W dwóch kolejnych partiach coraz bardziej zrezygnowany francuski tenisista nie był w stanie zagrozić świetnie returnującemu Murrayowi i dał sobie trzy razy w każdym z tych setów odebrać podanie.

- Uważam, że dziś zagrałem najlepszy mecz z dotychczasowych w tym turnieju, naprawdę dobrze się zaprezentowałem - stwierdził po meczu tenisista z Dunblane.

Zapytany o swojego półfinałowego którym będzie Roger Federer, albo Jo-Wilfried Tsonga, Murray odpowiedział - Będę oglądał ten mecz, mam nadzieję, że Roger i Jo zagrają pięć godzin - zażartował, wzbudzając aplauz na trybunach.