• Skoki

Puchar Federacji: Wymęczone zwycięstwo sióstr Radwańskich i awans Polski!

Siostry Radwańskie pokonały w decydującej grze Julię Glushko i Shahar Pe'er w meczu Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. Polki wygrały Grupę C i w sobotę zagrają z Chorwatkami.

Dominika Pawlik

Po porażce Urszuli Radwańskiej z Julią Glushko sytuacja się skomplikowała. By zapewnić sobie pierwsze miejsce w Grupie C Polska musiała wygrać z Izraelem, a pierwszy krok ku temu uczyniła niezawodna Agnieszka Radwańska, pokonując Shahar Pe'er 6:2, 6:3.

Zaraz po rozpoczęciu meczu sióstr Radwańskich z Glushko i Pe'er na innym korcie dość niespodziewanie Rumunki poddały mecz z Turczynkami, przez co Polki nie miały już wyjścia: musiały pokonać Izraelki w grze podwójnej. Glushko i Pe'er w Eljacie wystąpiły wspólnie przeciwko Raluce Olaru i Soranie Cirstei, ale zdołały wywalczyć zaledwie trzy gemy. Izraelki szybko wyszły na prowadzenie 2:0, ale Polki szybko poderwały się do walki i wygrały trzy kolejne gemy. Glushko i Pe'er ponownie przełamały polskie tenisistki i tej przewagi nie oddały już do końca seta. Siostry Radwańskie mocno rozpoczęły drugą partię, wygrywając pięć kolejnych gemów, rywalki próbowały jeszcze się ratować, odrobiły część strat i broniły piłek setowych, ale ostatecznie set powędrował na konto Polek.

W decydującej partii wydawało się, że wszystko pójdzie po myśli sióstr Radwańskich. Szybko przełamały Glushko i Pe'er, ale prowadząc 3:1, pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Końcówka meczu to wojna nerwów i przełamania z obu stron, w końcówce Agnieszka i Urszula okazały się skuteczniejsze i wygrały 6:4.

Polki, jako zwyciężczynie Grupy C w sobotę spotkają się z Chorwacją, najlepszą drużyną Grupy A, a stawką będzie prawo wystąpienia w kwietniowym barażu o Grupę Światową II.

Polska - Izrael 2:1, Municipal Tennis Club, Ejlat (Izrael)
Puchar Federacji, Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej, Grupa C, kort twardy
piątek, 8 lutego

Gra 1.: Urszula Radwańska - Julia Glushko 4:6, 4:6
Gra 2.: Agnieszka Radwańska - Shahar Pe'er 6:2, 6:3
Gra 3.: Agnieszka Radwańska / Urszula Radwańska - Julia Glushko / Shahar Pe'er 4:6, 6:3, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!