ATP Delray Beach: Kanonada serwisowa Johna Isnera, krecz Keia Nishikoriego

Aż 28 asów posłał John Isner w wygranym meczu I rundy turnieju ATP w Delray Beach z Jesse'm Levine'm. Awans do następnej fazy uzyskał także Tommy Haas, zaś Kei Nishikori skreczował z powodu kontuzji.

Marcin Motyka

Potężny serwis okazał się głównym sprzymierzeńcem Johna Isnera w wygranym meczu 7:6(3), 5:7, 6:4 ze swoim rodakiem reprezentującym barwy Kanady, Jesse'm Levine'm. Amerykanin w trwającym dwie godziny i 18 minut boju posłał w stronę przeciwnika aż 28 asów.

Levine zszedł z kortu pokonany, mimo że w całym spotkaniu wygrał o jeden punkt więcej, a także zanotował taką samą ilość breaków, co reprezentant Stanów Zjednoczonych. W II rundzie turniejowa "jedynka" zagra z Go Soedą.

Zwycięzca ubiegłotygodniowych zmagań w Memphis Kei Nishikori skreczował po rozegraniu zaledwie dziwięciu gemów w pojedynku z Ivo Karloviciem. Uraz do poddania meczu po rozegraniu dwóch setów zmusił też Igora Sijslinga w starciu z Tommy'm Haasem.

Przygodę z tegoroczną edycją imprezy w Delray Beach udanie rozpoczął Ernests Gulbis. Mistrz z 2010 roku, który w tym sezonie musiał przebijać się przez eliminacje, gładko pokonał 6:1, 6:4 dwukrotnego finalistę tego turnieju, Jamesa Blake'a. W następnym meczu Łotysz stanie naprzeciw Sama Querreya.

Pierwszy krok w kierunku obrony tytułu wykonał Kevin Anderson, który w godzinę i kwadrans poradził sobie z Amerykaninem Timem Smyczkiem. Kolejnym rywalem Afrykanera będzie Tajwańczyk Yen-Hsun Lu.

Nie obyło się również bez niespodzianek. Gospodarzy zawiódł Ryan Harrison, który sensacyjnie po godzinie i 33 minutach gry okazał się słabszy od Daniela Munoza. Dla hiszpańskiego kwalifikanta to pierwszy wygrany mecz w karierze na nawierzchni twardej w głównej drabince turnieju z serii ATP World Tour.

Osiągniętego w zeszłym roku finału nie powtórzy Marinko Matosević. Australijczyk uległ Gō Soedzie, którego pokonał tydzień temu w Memphis.

Delray Beach International Tennis Championships, Delray Beach (USA)