ATP Barcelona: Nadal rozbił Ramosa, Raonić wyeliminował bohaterskiego Robredo

W piątek wyłoniono półfinalistów turnieju ATP rozgrywanego w Barcelonie. Do kolejnej fazy rozgrywek bez większych problemów awansował faworyt zawodów, Rafael Nadal.

Jarosław Dudek

W piątek udało się dokończyć zaległe mecze III rundy oraz rozegrano planowo pojedynki ćwierćfinałowe. Faworyt gospodarzy, siedmiokrotny triumfator katalońskiej imprezy, Rafael Nadal, zagrał łącznie dwa spotkania. W pierwszym pokonał Francuza Benoita Paire 7:6(2), 6:2, a w drugim, dopingowany m.in. przez swoich najbliższych: dziewczynę, mamę i siostrę, zwyciężył rodaka Alberta Ramosa 6:3 6:0.

Spotkanie dwóch leworęcznych Hiszpanów trwało zaledwie 65 minut i od samego początku układało się po myśli 26-latka z Majorki. Na konferencji prasowej Rafa podkreślał, że grało mu się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu. - Grałem dużo lepiej po południu niż rano - po czym wyznał - kocham ten turniej i czuję się w Barcelonie jak u siebie w domu.
Rafael Nadal z chęcią odpowiadał na pytania dziennikarzy (foto: Jarosław Dudek) Rafael Nadal z chęcią odpowiadał na pytania dziennikarzy (foto: Jarosław Dudek)
Zapytany, co sądzi o reprezentancie Polski Robercie Lewandowskim, jego szansach na grę w Realu Madryt oraz rewanżowym pojedynku LM z Borussią Dortmund, odpowiedział: - Ja nie mogę powiedzieć, że Real powinien podpisać kontrakt z Lewandowskim. Na pewno mecz był dla nas trudny, ciężki. W szczególności pierwsze 20 minut drugiej połowy było wyjątkowo ciężkie. Wszystko zależy od tego jak zacznie się mecz rewanżowy. Mam nadzieję, że Real Madryt zacznie od początku na 100 proc. możliwości i strzeli wcześnie gola. Jeśli tak się stanie, drużyna niesiona dopingiem kibiców z determinacją i walką o każdą piłkę, jak zagrała Borussia dwa dni wcześniej, może będzie w stanie odrobić straty.

Sobotnim rywalem Nadala będzie Milos Raonić, który po niezwykle zaciętym boju wyeliminował z turnieju Tommy'ego Robredo. Triumfator katalońskich zawodów z 2004 roku zaledwie kilka godzin wcześniej rozprawił się z Tomášem Berdychem, ale w starciu z oznaczonym numerem piątym Kanadyjczykiem nie miał szczęścia w tie breaku decydującej odsłony, w której zdobył zaledwie dwa punkty.

Drugą parę półfinałową tworzą Nicolás Almagro i Philipp Kohlschreiber. Rozstawiony z "czwórką" Hiszpan zwyciężył w dwóch setach Argentyńczyka Juana Monaco, poprawiając na 5-3 bilans bezpośrednich gier z 29-latkiem z Tandil. Z kolei oznaczony numerem ósmym Niemiec nie musiał nawet wychodzić na kort, gdyż jego rywal, Brazylijczyk Thomaz Bellucci, poddał mecz walkowerem z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)