WTA Madryt: Errani powalczy o półfinał, Bartoli pokonana przez Makarową

Sara Errani pokonała Varvarę Lepchenko 7:5, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Madrycie. Odpadła Marion Bartoli.

Sara Errani (WTA 7) wyrównała na 2-2 stan pojedynków z Varvarą Lepchenko (WTA 27), której w lutym uległa w Pucharze Federacji. Włoszka osiągnęła ósmy ćwierćfinał w sezonie i pierwszy w karierze w Madrycie. W czterech poprzednich startach tenisistka z Bolonii wygrała tutaj w sumie dwa mecze.

Po uzyskaniu podwójnego przełamania, Lepchenko w I secie prowadziła 3:0, ale Errani wyrównała na 4:4, a od 5:5 zdobyła dwa gemy. W II partii odrabiającą była Amerykanka, która przegrywała 1:3, ale od 3:3 trzy kolejne gemy zdobyła Włoszka, w dwóch ostatnich nie tracąc nawet punktu.

Jekaterina Makarowa (WTA 24) pokonała Marion Bartoli (WTA 14) 6:3, 6:2 i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od Australian Open. W I secie Rosjanka pokusiła się o jedyne przełamanie w szóstym gemie, a w II partii odebrała podanie rywale w pierwszym i piątym gemie. 24-latka z Moskwy także w styczniu w Melbourne wygrała z Francuzką, ale po trzysetowej batalii. Stan ich pojedynków to teraz 2-2. Makarowa osiągnęła trzeci w karierze ćwierćfinał na korcie ziemnym, zdecydowanie największy - w 2009 roku grała w finale w Fez i Estoril. Bartoli przegrała nie tylko z Rosjanką, ale i kontuzją kostki, jakiej doznała w meczu wcześniejszej rundy z Marią-Teresą Torro. O półfinał Makarowa spotka się z Errani.

Nie gra już Daniela Hantuchova (WTA 71), która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Petrę Kvitovą. Słowaczka uległa Kai Kanepi (WTA 51) 3:6, 4:6. O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie tenisistka z Tallinna zdobyła w ósmym gemie. W II partii Hantuchova od 0:2 zdobyła trzy gemy, ale cztery z pięciu kolejnych gemów padły łupem Kanepi, która będzie kolejną rywalką Marii Szarapowej. Rozgrywająca czwarty turniej w sezonie Estonka (wcześniej pauzowała z powodu kontuzji Achillesa) jedyny raz grała z Rosjanką w ćwierćfinale ubiegłorocznego Rolanda Garrosa i przegrała 2:6, 3:6.