ATP Eastbourne: Tomic przerwał fatalną passę, Stepanek wciąż czaruje

Bernard Tomic przerwał passę trzech kolejnych porażek i pokonał w meczu I rundy turnieju w Easrtbourne Jamesa Warda. W dalszej fazie imprezy zameldowali się także Feliciano López i Julien Benneteau.

Robert Pałuba

Okrzyknięty swego czasu największą nadzieją współczesnego tenisa Bernard Tomic w ostatnich miesiącach nie może pochwalić się dobrymi wynikami. Kampania młodego Australijczyka na kortach ziemnych przypominała wielkie nieporozumienie (zaledwie jeden wygrany mecz, w Barcelonie), a występ w londyńskim Queen's Clubie Tomic zakończył także na pierwszej rundzie. Dodając do tego problemy ze zdrowiem i zachowanie ojca, trudno było patrzeć w przyszłość z jakimkolwiek optymizmem.

W Eastbourne Tomic rozpaczliwie szuka sposobu na podbudowanie nadwątlonej pewności gry, a zwycięstwo 6:3, 6:4 odniesione nad Jamesem Wardem jest pierwszym krokiem ku lepszemu. Kolejnym przeciwnikiem Australijczyka będzie doświadczony Julien Benneteau, który odprawił rozstawionego z "5" Kevina Andersona.

Zaciętą batalię w meczu I rundy stoczył Feliciano López. Stylem chyba najmniej hiszpański z Hiszpanów, pokonał w starciu leworęcznych Jarkko Nieminena 7:6(3), 7:6(5) posyłając w dwóch setach aż 16 asów. O ćwierćfinał potężnie serwujący López zagra z rozstawionym z numerem czwartym Juanem Mónaco.

O odwieszeniu rakiety na kołek wciąż nie myśli Radek Stepanek. Czeski weteran udzielił we wtorek lekcji tenisa Marinko Matoseviciowi, wygrywając 6:2, 6:3, a pojedynek II rundy z Philippem Kohlschreiberem powinien być ucztą dla miłośników urozmaiconej gry na całym korcie.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)