ATP Eastbourne: Matkowski pomścił Bednarka, Polak i Duńczyk w półfinale

Marcin Matkowski i Frederik Nielsen awansowali do półfinału gry podwójnej turnieju ATP w Eastbourne. Polsko-duńska para w dwóch setach pokonała Paula Hanleya i Brytyjczyka Kena Skupskiego.

Rafał Smoliński

Środowe spotkanie trwało 73 minuty i zakończyło się zwycięstwem 7:5, 7:6(3) Marcina Matkowskiego i Frederika Nielsena. 32-letni szczecinianin i jego partner zanotowali sześć asów, cztery podwójne błędy oraz wykorzystali dwa z trzech wypracowanych break pointów. Paul Hanley i Ken Skupski mieli trzy asy, dwa podwójne błędy, ale tylko raz przełamali podanie rywali.

Matkowski i Nielsen o finał gry podwójnej turnieju AEGON International powalczą w czwartek z oznaczoną numerem czwartym brytyjską parą Colin Fleming i Jonathan Marray, która w dwóch poprzednich spotkaniach także nie straciła seta. Drugi z reprezentantów gospodarzy sięgnął wraz z Duńczykiem po mistrzowskie trofeum podczas zeszłorocznego Wimbledonu.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 468,46 tys. euro
środa, 19 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Frederik Nielsen (Dania) - Paul Hanley (Australia) / Ken Skupski (Wielka Brytania) 7:5, 7:6(3)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!