Wimbledon: Rosolska pierwszą Polką w turnieju bez zwycięstwa

Olga Goworcowa i Alicja Rosolska po trzysetowym wyrównanym spotkaniu przegrały z Dariją Jurak i Tamarine Tanasugarn 6:3, 2:6, 5:7 w I rundzie Wimbledonu.

Dominika Pawlik

Alicja Rosolska zanotowała kiepski początek sezonu, startowała z wieloma partnerkami, ale w żadnym z turniejów nie potrafiła wygrać dwóch meczów z rzędu. Przełamała się dopiero w Katowicach, gdzie osiągnęła półfinał, a kolejny dobry wynik zanotowała w Brukseli z Olgą Goworcową. Podczas Rolanda Garrosa Polka spróbowała swoich sił z Oksaną Kałasznikową, co przyniosło III rundę, a następnie także ćwierćfinał na kortach trawiastych w Eastbourne.

Rosolska w Wimbledonie zdecydowała się na start z Goworcową, bowiem jej partnerka z Paryża miała problemy z uzyskaniem wizy. Losowanie nie było złe, gdyż duet trafił na nierozstawioną parę: Darija Jurak / Tamarine Tanasugarn. Reprezentantka Tajlandii w przeszłości osiągała znakomite wyniki na kortach trawiastych, ale zdawało się, że najlepsze lata ma już za sobą.

Małe trybuny przy korcie numer 16 były wypełnione do ostatniego miejsca, byli także Polacy, którzy wspierali Rosolską, pomimo tego, że równolegle na innym korcie walczył Jerzy Janowicz. W pierwszej partii Polka i Białorusinka grały bardzo dobrze, popełniały mało błędów i były skuteczniejsze w wymianach. Rosolska dobrze serwowała w końcówce i pozwoliło to na błyskawiczne zamknięcie seta.

Potem było już tylko gorzej, Chorwatka i Tajka przystąpiły do ofensywy i nie dały większych szans rywalkom w drugim secie. W decydującym secie padło aż siedem przełamań, ale lepsze o jedno okazały się Jurak i Tanasugarn. W końcówce Goworcowa popełniała proste błędy i sama Rosolska nie była w stanie przeciwstawić się przeciwniczkom. Doświadczona Tajka zakończyła mecz kończącym forhendem po linii.

Jurak i Tanasugarn w II rundzie zagrają z Kristiną Mladenović i Galiną Woskobojewą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,35 mln funtów
środa, 26 czerwca

I runda gry podwójnej:

Darija Jurak (Chorwacja) / Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) - Olga Goworcowa (Białoruś) / Alicja Rosolska (Polska) 3:6, 6:2, 7:5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Wimbledon: Azarenka wycofała się z turnieju!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)