WTA Toronto: Mistrzynie Rolanda Garrosa za mocne dla Rosolskiej i jej partnerki

Alicja Rosolska i Oksana Kałasznikowa nie awansowały do półfinału gry podwójnej turnieju WTA w Toronto. Polsko-gruziński debel przegrał w dwóch setach z aktualnymi mistrzyniami Rolanda Garrosa.

Rafał Smoliński

27-letnia warszawianka i jej partnerka przegrały w czwartek 4:6, 2:6 z Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną. Rosjanki to mistrzynie tegorocznego Rolanda Garrosa, które tworzą aktualnie trzecią parę sezonu. Aby pokonać Alicję Rosolską i Oksanę Kałasznikową, potrzebowały 62 minut.

Rozstawione z numerem drugim Rosjanki błyskawicznie uzyskały przewagę breaka w premierowej odsłonie i wyszły na 3:0. Polka i Gruzinka walczyły ambitnie, doprowadziły nawet do remisu na po 4, ale ostatnie słowo należało już do rywalek, które wygrały dwa ostatnie gemy seta.

W drugiej partii Makarowa i Wiesnina znów szybko odskoczyły na 3:0, a Rosolska i Kałasznikowa miały w siódmym gemie trzy okazje na odrobienie straty przełamania. Rosjanki ostatecznie jednak utrzymały serwis, by w kolejnym gemie zakończyć cały pojedynek przy pierwszym meczbolu.

W ciągu 62 minut gry Polka i Gruzinka zanotowały jednego asa, dwa podwójne błędy oraz zapisały na swoje konto 42 z 98 rozegranych piłek. Warszawianka i jej partnerka tylko raz, w premierowej partii, postarały się o przełamanie. Makarowa i Wiesnina z kolei posłały na drugą stronę kortu dwa asy, popełniły zero podwójnych błędów oraz postarały się o cztery breaki.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Ćwierćfinał turnieju Rogers Cup to najlepszy wynik Rosolskiej na kanadyjskich kortach twardych. Polka powtórzyła swój wyczyn z 2011 roku, kiedy to wspólnie z Klaudią Jans-Ignacik znalazła się w gronie ośmiu najlepszych par. Pochodząca z Trójmiasta tenisistka przed rokiem triumfowała w całej imprezy razem z Kristiną Mladenović.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,369 mln dol.
czwartek, 8 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 2) / Jelena Wiesnina (Rosja, 2) - Alicja Rosolska (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) 6:4, 6:2

Agnieszka Radwańska: Z Errani będę musiała zagrać podobnie jak dzisiaj

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)