US Open: Dzień 5. w pigułce

Agnieszka Radwańska wyrównała swój najlepszy wynik w US Open i powalczy o czwarty wielkoszlemowy ćwierćfinał w obecnym sezonie. W turnieju panów o niespodziankę postarał się Lleyton Hewitt.

Rafał Smoliński

* To nie było wielkie widowisko, ale faktem jest, że Agnieszka Radwańska bez straty seta pokonała Anastazję Pawluczenkową i zameldowała się w IV rundzie US Open.

* Po meczu nasza najlepsza tenisistka była zadowolona, że zdołała zamknąć mecz w dwóch partiach. Krakowianka w Nowym Jorku nie straciła jeszcze seta.

* Kolejną rywalką Radwańskiej będzie w niedzielę Jekaterina Makarowa. Rosjanka wyeliminowała z turnieju finalistkę Wimbledonu 2013, Sabinę Lisicką.

* W nocnej scenerii awans do IV rundy pewnie wywalczyła Serena Williams. Liderka rankingu o ćwierćfinał zagra ze swoją rodaczką Sloane Stephens i będzie to dla niej okazja do rewanżu za porażkę w Australian Open.

* Niepowodzeniem zakończył się powrót na Flushing Meadows Martiny Hingis. Utytułowana Szwajcarka przegrała już w I rundzie turnieju debla i miksta.

* U panów zwycięstwo w trzech setach odniósł Novak Djoković. Poczynania serbskiego lidera rankingu ATP śledził w jego boksie Wojciech Fibak, który w piątek obchodził swoje 61. urodziny.

* Wydarzeniem dnia był pojedynek Lleytona Hewitta z Juanem Martinem del Potro. Starcie dwóch triumfatorów US Open z minionych lat wygrał po ponad czterech godzinach australijski mistrz z 2001 roku.

* Bernard Tomic wypowiedział się o meczu Polska-Australia, który w dniach 13-15 września rozegrany zostanie w Warszawie w ramach Pucharu Davisa. Tenisista z antypodów zapowiedział, że jego drużyna będzie gotowa do walki o Grupę Światową.

* O krok od głównej drabinki singla juniorskiej edycji US Open jest Piotr Łomacki. Nasz reprezentant finałowe spotkanie kwalifikacji rozegra w sobotę.

* I na koniec, programy dnia i wyniki wszystkich spotkań - turniej kobiet oraz turniej mężczyzn.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!