ATP Walencja: Almagro na drodze Przysiężnego, klęska Simona i krecz Tomicia

Nicolas Almagro w dwóch setach pokonał swojego rodaka Pablo Andujara i awansował do II rundy turnieju w Walencji. Z hiszpańską imprezą szybko pożegnali się Gilles Simon oraz Bernard Tomic.

Rafał Smoliński

Porażka rozstawionego z numerem szóstym Gillesa Simona była największą sensacją wtorkowej serii gier w Walencji. Francuz przegrał w 66 minut 1:6, 0:6 z Alejandro Fallą, który wcześniej udanie przeszedł przez dwustopniowe kwalifikacje. Kolumbijczyk obronił pięć wypracowanych przez rywala break pointów, a sam sześciokrotnie przełamał jego serwis. Reprezentant Trójkolorowych zagrał fatalnie, przy drugim podaniu zdobył zaledwie... 9 proc. piłek!

Swojego rywala poznał już wcześniej Jerzy Janowicz, bowiem pojedynek João Sousy z Guillermo Garcią-Lopezem rozgrywany był o tej samej porze, co mecz łodzianina z Pablo Carreno. Portugalczyk, który w Kuala Lumpur świętował swoje pierwsze trofeum w głównym cyklu, wygrał 6:3, 7:5. Drugi z Polaków, Michał Przysiężny, stoczy w czwartek bój z Nicolásem Almagro, który w derbach Hiszpanii okazał się lepszy 6:2, 6:3 od Pablo Andujara. Oznaczony "trójką" 28-latek z Murcji tylko raz nie utrzymał własnego podania, a sam postarał się o pięć przełamań, dzięki czemu poprawił na 3-0 bilans bezpośrednich pojedynków z młodszym od siebie o rok walencjaninem.

Michaił Jużny awansował do II rundy po tym, jak Bernard Tomic poddał mecz przy stanie 3:6, 6:4, 4:1 dla Rosjanina. Kolejnym rywalem pochodzącego z Moskwy zawodnika będzie albo Philipp Kohlschreiber, albo rozstawiony z numerem drugim Tommy Haas. Swojego potencjalnego przeciwnika poznał również broniący tytułu David Ferrer, który jeśli pokona w środę Gaela Monfilsa, skrzyżuje rakiety z Julienem Benneteau. Francuz pewnie odprawił we wtorek Feliciano Lopeza.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!