Challenger Andria: Nie będzie starcia z Kapasiem, zmarnowany meczbol Bednarka i Junaida

Tomasz Bednarek i Rameez Junaid przegrali w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Andrii. Polak i jego australijski partner nie wykorzystali w II secie piłki meczowej.

Rafał Smoliński

Rozstawieni z numerem pierwszym Tomasz Bednarek i Rameez Junaid przegrali po blisko dwóch godzinach gry 7:5, 6:7(4), 7-10 z Roberto Marcorą i Matteo Trevisanem. W 12. gemie drugiej partii polsko-australijska para nie wykorzystała piłki meczowej, po czym uległa Włochom w tie breaku oraz mistrzowskim tie breaku.

Oba duety miały sporo szans na przełamanie serwisu rywali. 32-letni pabianiczanin i jego partner wykorzystali połowę z 12 wypracowanych break pointów, a ponadto zanotowali cztery asy i pięć podwójnych błędów. Włosi natomiast posłali siedem asów i popełnili osiem podwójnych błędów. Reprezentanci Italii z 14 break pointów wykorzystali pięć.

Porażka Bednarka i Junaida przekreśliła ostatecznie szanse na "polski" mecz w ćwierćfinale włoskiego Challengera. W środę Marcora i Trevisan powalczą o półfinał z Andriejem Kapasiem i Nikolą Mekticiem. Wcześniej nasz jedyny pozostający w grze reprezentant spotka się z Niemcem Dustinem Brownem w pojedynku I rundy singla.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

ATP Challenger Tour Andria e Castel del Monte, Andria (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort dywanowy w hali, pula nagród 30 tys. euro
wtorek, 19 listopada

I runda gry podwójnej:

Roberto Marcora (Włochy) / Matteo Trevisan (Włochy) - Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Rameez Junaid (Australia, 1) 5:7, 7:6(4), 10-7

Challenger Andria: Pierwszy w sezonie deblowy ćwierćfinał Kapasia