WTA Pattaya City: Makarowa obroniła piłki setowe i zdobyła drugi tytuł

Jekaterina Makarowa wygrała turniej WTA International w Pattaya City (Tajlandia). W finale Rosjanka pokonała Karolinę Pliskovą.

Dla Jekateriny Makarowej (WTA 28) był to czwarty finał i zdobyła drugi tytuł. w 2010 roku Rosjanka triumfowała w Eastbourne po zwycięstwie nad Wiktorią Azarenką. Karolína Plíšková (WTA 66) po raz drugi dotarła do decydującego meczu w głównym cyklu. W ubiegłym sezonie zdobyła tytuł w Kuala Lumpur, po tym jak pokonała Bethanie Mattek-Sands.

Rosjanka pokonała Czeszkę 6:3, 7:6(7) po obronie dwóch piłek setowych w tie breaku II seta. Plíšková w gemie otwierającym mecz odparła dwa break pointy i zaserwowała sześć asów. W trzecim gemie Makarowa wróciła z 0-40, a w ósmym zaliczyła jedyne w I partii przełamanie. W II secie nie było przełamań, a jako jedyna break pointów broniła zawodniczką z Moskwy (dwa w szóstym gemie). W tie breaku Plíšková poderwała się do walki ze stanu 2-5 i miała dwa setbole (przy 6-5 i 7-6), ale w końcu Rosjanka uzyskała pierwszą piłkę meczową i wykorzystała ją po 96 minutach gry.

Czeszka w całym meczu zaserwowała 10 asów, ale nie była w stanie wykorzystać żadnego z pięciu break pointów. Makarowa zdobyła 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu, a w sumie na swoją korzyść rozstrzygnęła 84 ze 183 rozegranych piłek.

Plíšková w drodze do finału wyeliminowała Ałłę Kudriawcewą, wracając z 0:3 w III secie oraz Soranę Cirsteę po obronie dwóch piłek meczowych. Makarowa rozegrała trzysetowe mecze z Kimiko Date-Krumm (przegrywała 0:2 w decydującej partii) i Andreą Hlavackovą.

Makarowa została trzecią rosyjską triumfatorką rozgrywanej od 1991 roku imprezy. Wcześniej w Tajlandii zwyciężyły Wiera Zwonariowa (2009 i 2010) oraz Maria Kirilenko (2013). Plíšková zagrała tutaj w finale jako druga Czeszka. W 1992 roku Andrea Strnadová przegrała z Sabine Appelmans.

Turniej debla wygrały Shuai Peng i Shuai Zhang, które w finale pokonały 3:6, 7:6(7), 10-6 Ałłę Kudriawcewą i Anastazję Rodionową. Chinki wróciły ze stanu 3:6, 0:3. Zostały one drugą parą ze swojego kraju, która wygrała turniej w Pattaya City. W 2003 i 2006 roku najlepsze były Li Ting i Sun Tiantian. Dla Peng to 13. deblowy tytuł, dwa największe zdobyła w ubiegłym sezonie wspólnie z Su-Wei Hsieh (Wimbledon, Mistrzostwa WTA). Zhang wywalczyła czwarte trofeum z czwartą partnerką - w 2011 roku w Osace z Date-Krumm oraz w 2012 w Estoril z Chia-Jung Chuang i w Kantonie z Tamarine Tanasugarn.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 2 lutego

finał gry pojedynczej:

Jekaterina Makarowa (Rosja) - Karolína Plíšková (Czechy) 6:3, 7:6(7)

finał gry podwójnej:

Shuai Peng (Chiny, 4) / Shuai Zhang (Chiny, 4) - Ałła Kudriawcewa (Rosja, 3) / Anastazja Rodionowa (Australia, 3) 3:6, 7:6(5), 10-6

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Paryż: Pawluczenkowa pokonała Errani i sięgnęła po największy tytuł