ATP Dubaj: Bednarek w półfinale, pogromcy polskiej pary pokonani

Tomasz Bednarek oraz Lukas Dlouhy w dwóch setach uporali się z Lukasem Rosolem i Andreasem Seppim, którzy wyeliminowali w I rundzie Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek w poniedziałek odniósł premierowe zwycięstwo w głównym cyklu w tym sezonie, wspólnie z Lukas Dlouhy odprawił Novak Djoković oraz Carlosa Gomeza-Herrerę. Polak i Czech do awansu potrzebowali trzech setów i 69 minut. Była szansa na to, że pabianiczanin oraz partnerujący mu reprezentant południowych sąsiadów, o półfinał zagrają z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim.

Polski duet poległ jednak z Lukasem Rosolem i Andreasem Seppim, więc to właśnie Czech oraz Włoch byli ćwierćfinałowymi rywalami pogromców wicelidera rankingu singlowego i jego hiszpańskiego partnera.

Bednarek i Dlouhy już w gemie otwarcia przełamali swoich przeciwników, kilka minut później obronili dwa break pointy, a w siódmym gemie dołożyli jeszcze jednego breaka i wygrali pierwszą odsłonę do dwóch. W drugiej partii para polsko-czeska znów szybko wyszła na prowadzenie, Rosol i Seppi odrobili straty, wyrównując stan seta na 4:4, by przegrać dwa kolejne gemy i w efekcie cały mecz.

W półfinale Bednarek i Dlouhy mogą zagrać z rozstawionymi z numerem 2. Rohanem Bopanną i Aisamem-ul-Haq Qureshim lub Maheshem Bhupathim i Denisem Istominem. Swoich rywali poznają w czwartek.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,928 mln dolarów
środa, 26 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Lukáš Dlouhý (Czechy) - Lukáš Rosol (Czechy) / Andreas Seppi (Włochy) 6:2, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!