WTA Bogota: Komfortowe otwarcie Lourdes Dominguez, Knapp poza turniejem

Lourdes Dominguez pokonała rakietę numer jeden Brazylii Telianę Pereirę w I rundzie turnieju WTA w Bogocie. Z imprezą pożegnała się Karin Knapp.

BNP Paribas Katowice Open to nie jedyny turniej rangi International, który w tym tygodniu się odbywa. Panie rywalizują także w Bogocie (Kolumbia) i tam dwie najwyżej rozstawione zawodniczki to Jelena Janković i Sloane Stephens. W tym roku odbywa się 17. edycja imprezy. Do II rundy awansowała jej dwukrotna triumfatorka (2006, 2011) Lourdes Dominguez (WTA 77), która pokonała 6:2, 6:4 Telianę Pereirę (WTA 92). Hiszpanka w I secie od 1:2 zdobyła pięć gemów, a w II partii od 2:3 cztery z pięciu kolejnych gemów.

Dla Domínguez to 15. rok z rzędu, gdy gra w Bogocie w kwalifikacjach lub w turnieju głównym. Pokonując Pereirę, wygrała tutaj 22. mecz. - Grałam dobrze - powiedziała. - Starałam się grać swój tenis i jestem zadowolona z wyniku. Lubie ten kraj. Uwielbiam ludzi, wysokość, wszystko. W ciągu 88 minut gry Hiszpanka wykorzystała cztery z 13 break pointów oraz zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Do II rundy awansowała Chanelle Scheepers (WTA 79), która wygrała 6:3, 7:6(4) z rozstawioną z numerem trzecim Karin Knapp (WTA 50). W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu reprezentantka RPA odparła siedem z 12 break pointów oraz skorzystała z 12 podwójnych błędów Włoszki. Kolejną rywalką Scheepers będzie finalistka imprezy sprzed dwóch lat Aleksandra Panowa (WTA 134), która pokonała 6:1, 4:6, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 87). Rosjanka wygrała pierwszy mecz w sezonie w głównym cyklu.

Vania King (WTA 71) wygrała 6:1, 7:5 z Tadeją Majerić (WTA 133). Irina Chromaczowa (WTA 234) weszła do głównej drabinki, po tym jak wycofała się Sharon Fichman. 18-letnia Rosjanka pokonała 6:2, 6:2 Olivię Rogowską (WTA 130) i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju rangi WTA.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)