ATP Bukareszt: Pogrom rozstawionych, Lukas Rosol przeszedł pierwszą próbę

Trzech rozstawionych zawodników przystąpiło we wtorek do rywalizacji w turnieju w Bukareszcie i wszyscy odpadli już po pierwszym spotkaniu. Do II rundy awansował broniący tytułu Lukas Rosol.

Rafał Smoliński

Czech Lukas Rosol rozpoczął obronę mistrzowskiego tytułu na trzecim co do ważności korcie w Bukareszcie. Jego wtorkowym rywalem był Włoch Filippo Volandri, którego po 67 minutach zdołał pokonać 6:1, 7:6(5). Reprezentant naszych południowych sąsiadów posłał w tym czasie osiem asów oraz wykorzystał trzy z czterech break pointów. Volandri przełamał jego serwis tylko raz. Kolejnym przeciwnikiem Rosola będzie Jarkko Nieminen.

Rozstawiony z numerem ósmym Fin awans do II rundy zapewnił sobie już w poniedziałek, a we wtorek w jego ślady nie poszli wyżej od niego klasyfikowani tenisiści. Oznaczony "piątką"Kanadyjczyk Vasek Pospisil wciąż nie może odzyskać dawnej formy i w trzech setach pokonał go Rumun Adrian Ungur. Nieradzący sobie na mączce Francuz Nicolas Mahut, turniejowa "siódemka", przegrał gładko ze swoim rodakiem Paulem-Henrim Mathieu 3:6, 1:6.

Niespodzianką była również porażka rozstawionego z numerem szóstym Andreasa Seppiego, który po przegraniu pierwszego seta meczu z Carlosem Berlocqiem zaczął dominować na korcie i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Włoch w trzeciej partii prowadził już 4:1, ale wówczas na kilkanaście minut pojedynek został przerwany z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu Argentyńczyk szybko odrobił straty, w 12. gemie zmarnował dwa meczbole, ale w tie breaku był już skuteczny. Berlocq pokonał Seppiego po 150 minutach 6:0, 2:6, 7:6(4) i o ćwierćfinał zagra z Serhijem Stachowskim.

We wtorek w Bukareszcie ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci gospodarzy. Oprócz Ungura pewny awans do II rundy zanotował Marius Copil, który zwyciężył 6:1, 6:4 Francuza Adriana Mannarino. Nie zawiódł także Victor Hanescu, finalista turnieju BRD Nastase Tiriac Trophy z 2007 roku, pokonując 6:3, 6:4 Izraelczyka Dudiego Selę. Zwycięstwa odnieśli ponadto Litwin Ricardas Berankis, Uzbek Denis Istomin i Holender Robin Haase, który o ćwierćfinał powalczy z rozstawionym z numerem drugim Rosjaninem Michaiłem Jużnym.

BRD Nastase Tiriac Trophy, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro
wtorek, 22 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Adrian Ungur (Rumunia, Q) - Vasek Pospisil (Kanada, 5) 5:7, 6:2, 6:1
Carlos Berlocq (Argentyna) - Andreas Seppi (Włochy, 6) 6:0, 2:6, 7:6(4)
Paul-Henri Mathieu (Francja, Q) - Nicolas Mahut (Francja, 7) 6:3, 6:1
Ričardas Berankis (Litwa, Q) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, Q) 6:7(2), 6:3, 6:4
Marius Copil (Rumunia, WC) - Adrian Mannarino (Francja) 6:1, 6:4
Lukáš Rosol (Czechy) - Filippo Volandri (Włochy) 6:1, 7:6(6)
Victor Hănescu (Rumunia) - Dudi Sela (Izrael) 6:3, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:6(6), 7:6(6)
Robin Haase (Holandia) - Matthew Ebden (Australia) 6:4, 6:3

wolne losy: Grigor Dimitrow (Bułgaria, 1/WC); Michaił Jużny (Rosja, 2); Gaël Monfils (Francja, 3); Gilles Simon (Francja, 4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!