WTA Madryt: Nocny serbski mecz dla Ivanović, Stosur i Kvitova grają dalej

Ana Ivanović pokonała Bojanę Jovanovski i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Po wyeliminowaniu Madison Keys, w II rundzie Ana Ivanović (WTA 12) wygrała 6:4, 6:2 ze swoją rodaczką Bojaną Jovanovski (WTA 40). W trwającym 75 minut nocnym spotkaniu (rozpoczęło się tuż przed godz. 23:30) była liderka rankingu zaserwowała cztery asy oraz obroniła sześć break pointów, a sama zaliczyła trzy przełamania. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 28 z 38 punktów. Ivanović naliczono 22 kończące uderzenia i 21 niewymuszonych błędów. Wygrała ona już 25. mecz w sezonie. Jovanovski miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 26 błędów własnych. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2008 tegoroczny sezon na kortach ziemnych rozpoczęła od finału w Stuttgarcie, w którym uległa Marii Szarapowej. Najlepszy start w Madrycie zanotowała ona w ubiegłym sezonie, gdy doszła do półfinału.
Samantha Stosur (WTA 19) pokonała 7:5, 3:6, 6:1 Garbine Muguruzę (WTA 37) po jednej godzinie i 58 minutach walki. Australijka zaserwowała dziewięć asów, zdobyła 39 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W kolejnej rundzie mistrzyni US Open 2011 i finalistka Rolanda Garrosa 2009 zmierzy się z Marią Szarapową, z którą ma bilans spotkań 2-12. Petra Kvitova (WTA 6) zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:1 Varvarę Lepchenko (WTA 47). Czeszka obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała Amerykankę. Kolejną jej rywalką będzie rodaczka Lucie Safarova, z którą wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze. Po raz ostatni mierzyły się dwa miesiące temu w Ad-Dausze i mistrzyni Wimbledonu 2011 wygrała po trzysetowej bitwie. Šafářová to półfinalistka madryckiej imprezy sprzed czterech lat. Kvitová to jedna z dwóch byłych mistrzyń turnieju, jaka jest w drabince (obok Sereny Williams). Trzy lata temu zdobyła ona w stolicy Hiszpanii swój jedyny tytuł na korcie ziemnym. Lepchenko za to miała tutaj udany marsz dwa lata temu, jako kwalifikantka doszła do ćwierćfinału. Dla Kvitovej to drugi trzysetowy mecz w turnieju, w I rundzie pokonała Soranę Cirsteę w tie breaku III partii.

Sara Errani (WTA 11) zdobyła 31 z 43 punktów w swoich gemach serwisowych oraz wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i wygrała 6:3, 6:1 z Francescą Schiavone (WTA 66). Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Trzy lata temu temu również zmierzyły się w Madrycie i wtedy w trzech setach górą była mistrzyni Rolanda Garrosa 2010. Errani w ubiegłym sezonie w stolicy Hiszpanii doszła do półfinału.

Samantha Stosur (Australia) - Garbiñe Muguruza (Hiszpania) 7:5, 3:6, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)