WTA Norymberga: Kerber rozpoczęła odbudowę przed Paryżem, Bouchard w ćwierćfinale

Andżelika Kerber pokonała Marinę Eraković i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Norymberdze.

Andżelika Kerber (WTA 9) dopiero w Norymberdze wygrała pierwszy w sezonie mecz na korcie ziemnym. Wcześniej nie było jej dane poczuć smaku zwycięstwa w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie. W Bawarii w I rundzie pokonała 6:4, 6:2 Marinę Eraković (WTA 60). W trwającym 81 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zdobyła 36 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz odparła pięć z sześciu break pointów. Było to jedyne spotkanie I rundy rozegrane we wtorek, pozostałe odbyły się w niedzielę i poniedziałek.
- Myślę, że [Eraković] zagrała bardzo dobrze, a ja nie potrafiłam odnaleźć mojego rytmu w I secie - powiedziała Kerber. - Szósty gem I seta był bardzo zacięty i ona miała kilka szans. Ale ja starałam się grac swój tenis i w końcu odnalazłam rytm. Jak na I rundę był to dobry mecz. O ćwierćfinał Niemka zmierzy się z rodaczką Anną-Leną Friedsam (WTA 112). - Nigdy z nią nie grałam - powiedziała o swojej rywalce w II rundzie. - Myślę, że to będzie interesujące zagrać z inną Niemką w naszym kraju. Nie mogę się już tego doczekać i mam nadzieję, że będę mogła rozegrać kilka meczów przed Paryżem.

W ćwierćfinale jest już Eugenie Bouchard (WTA 19), która rozbiła 6:0, 6:1 Anastazję Rodionową (WTA 217). W ciągu ledwie 44 minut gry Kanadyjka zdobyła 29 z 37 punktów w swoich gemach serwisowych oraz wykorzystała pięć z siedmiu okazji na przełamanie rywalki, a sama nie broniła ani jednego break pointa. W ten sposób osiągnęła drugi w tym roku ćwierćfinał na mączce w Europie (Oeiras). Teraz powalczy o trzeci półfinał w sezonie, po Australian Open i Charleston. Kolejną jej rywalką będzie dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa Jarosława Szwiedowa (WTA 72), którą w ubiegłym miesiącu wyeliminowała w Oeiras. Kazaszka we wtorek pokonała 6:4, 6:2 Kurumi Narę (WTA 45).

Karin Knapp (WTA 52) wygrała 6:3, 6:3 z Poloną Hercog (WTA 61). Włoszka wykorzystała sześć z 10 break pointów oraz zdobyła 15 z 22 punktów przy drugim podaniu rywalki. W ten sposób wygrała pierwszy mecz w głównej drabince od lutego, gdy w Ad-Dausze wyeliminowała Caroline Garcię. W Dubaju nie przeszła eliminacji, a z siedmiu kolejnych turniejów odpadła w I rundzie, w tym z czterech na korcie ziemnym (Bogota, Oeiras, Madryt, Rzym).

Karolína Plíšková (WTA 64) pokonała 7:6(5), 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 94). W ciągu 89 minut Czeszka zaserwowała sześć asów oraz zgarnęła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale spotka się ze zwyciężczynią niemieckiego meczu Kerber - Friedsam.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)