WTA Den Bosch: Udane otwarcie Simony Halep, Cibulkova i Bouchard za burtą

Simona Halep pokonała Olgę Goworcową i awansowała do II rundy turnieju WTA w Den Bosch. Odpadły już Dominika Cibulkova i Eugenie Bouchard.

Po wspaniałym występie w Rolandzie Garrosie, w którym osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy finał, Simona Halep już jako trzecia rakieta globu rozpoczęła krótki sezon na trawie. Rumunka w Den Bosch broni tytułu, a na początek pokonała 7:5, 6:2 Olgę Goworcową (WTA 110). Zawodniczka z Konstancy podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Białorusinką.
W drugim gemie I seta Halep miała 40-15, ale utrzymała podanie dopiero po obronie break pointa. W trzecim gemie Rumunka mogła uzyskać przełamanie, ale zmarnowała szansę wrzucając bekhend. Dopięła swego przy stanie 5:5, gdy wykorzystała break pointa returnem forhendowym po linii. W 12. gemie Goworcowa odparła pierwszego setbola bekhendem po linii, ale drugiego Halep spożytkowała odwrotnym krosem bekhendowym.

Na otwarcie II seta Halep zdobyła przełamanie odwrotnym krosem bekhendowym, a w siódmym gemie dorzuciła kolejne głębokim returnem wymuszającym błąd. Mecz Rumunka zakończyła gemem serwisowym do 15 zwieńczonym wygrywającym podaniem na ciało.

Carla Suarez (WTA 15) na początek pokonała 6:4, 6:2 Barborę Zahlavovą-Strycovą (WTA 43), finalistkę turnieju w Birmingham z ubiegłego tygodnia. W ciągu 92 minut gry Hiszpanka popełniła cztery podwójne błędy, ale też obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama pięć razy przełamała Czeszkę. Tenisistka z Barcelony zdobyła 17 z 26 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Z turniejem pożegnały się Dominika Cibulkova (WTA 10) i Eugenie Bouchard (WTA 13). Słowaczka popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych oraz zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i przegrała 2:6, 6:3, 3:6 z Jarosławą Szwiedową (WTA 67). Kanadyjka zmarnowała osiem z 10 break pointów i uległa 6:2, 3:6, 3:6 Vani King (WTA 75).

Dwie zawodniczki są już w ćwierćfinale, a są to Garbine Muguruza (WTA 27) i Magdalena Rybarikova (WTA 39). We wtorek Hiszpanka wygrała 6:4, 6:1 z Yvonne Meusburger (WTA 38). W ubiegłym sezonie właśnie w Den Bosch Muguruza zaliczyła swój pierwszy półfinał w turnieju WTA, a dokonała tego jako kwalifikantka. Rybáriková pokonała 6:4, 6:7(4), 7:5 Andreę Petković (WTA 20) po dwóch godzinach i 54 minutach walki. Słowaczka obroniła 10 z 18 break pointów, a sama 10 razy przełamała Niemkę.

Carla Suárez (Hiszpania, 4) - Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy) 6:4, 6:2
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Dominika Cibulková (Słowacja, 2) 6:2, 3:6, 6:3
Vania King (USA) - Eugenie Bouchard (Kanada, 3) 2:6, 6:3, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!