ATP Den Bosch: Bautista pokonał niezmordowanego Melzera, Becker po pięciu latach znów w finale

Roberto Bautista ograł w półfinale turnieju ATP w Den Bosch Jurgena Melzera, który w piątek stoczył dwa niesamowite pojedynki. Po pięciu latach o tytuł w imprezie głównego cyklu zagra Benjamin Becker.

Marcin Motyka
Zanin tenisiści przystąpili do gier półfinałowych w turnieju ATP w Den Bosch, musieli uzupełnić zaległości z czwartku, gdy kapryśna pogoda uniemożliwiła dokończenie dwóch z czterech ćwierćfinałów. W pierwszym z piątkowych pojedynków Roberto Bautista zniweczył marzenia Nicolasa Mahuta o obronie tytułu w Topshelf Open. Rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan pokonał Francuza 6:3, 4:6, 6:3 i mógł wyczekiwać na swojego rywala w walce o finał.
A został nim Jürgen Melzer. Austriak wygrał niesamowitą batalię z Fernando Verdasco. Mecz, w którym obaj tenisiści pokazali się ze znakomitej strony, został zatrzymany w czwartek przy wyniku 1-1 w setach i trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie oznaczony numerem ósmym Austriak wygrał z turniejową "dwójką" z Hiszpanii po trzech tie breakach, dodatkową rozgrywkę decydującego seta wygrywając 11-9 oraz broniąc dwóch piłek meczowych. Po kilkugodzinnym odpoczynku Bautista i Melzer po raz drugi w piątek wyszli na kort, aby rywalizować o finał imprezy w Den Bosch. Leworęczny Melzer stoczył kolejną niesamowitą batalię, znów walczył ze wszystkich sił, ale tym razem okazał się minimalnie słabszy. Bautista wygrał 4:6, 6:2, 7:6(4) i w sobotę będzie mógł zdobyć pierwszy w karierze tytuł w turnieju rangi ATP World Tour.

Benjamin Becker w 2009 roku właśnie w Den Bosch zdobył swoje jedyne mistrzostwo w głównym cyklu, pokonując w finale Raemona Sluitera. Po pięciu latach od tego wydarzenia Niemiec znów powalczy o trofeum na holenderskiej trawie. W 1/2 finału 33-latek z Orscholz pokonał kwalifikanta, który po raz pierwszy w karierze zagrał w półfinale turnieju odbywającego się na nawierzchni trawiastej, João Sousę.

- Odkąd pamiętam, uwielbiam grać w Den Bosch. Lubię grać na trawie i nie wiem dlaczego, ale w Den Bosch zawsze pokazuje swój najlepszy tenis - mówił reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, który zwyciężył Portugalczyka bez straty seta.

Finał Topshelf Open będzie pierwszą bezpośrednią konfrontacją Bautisty z Beckerem. - Czeka mnie kolejny ciężki mecz, w którym prawdopodobnie nie będę faworytem. Ale jeżeli będę dobrze serwował, wiele może się wydarzyć - ocenił Becker.

Topshelf Open, Den Bosch (Holandia)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 426,6 tys. euro
piątek, 20 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 3) - Jürgen Melzer (Austria, 8) 4:6, 6:2, 7:6(4)
Benjamin Becker (Niemcy) - João Sousa (Portugalia, Q) 6:3, 7:6(3)

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 3) - Nicolas Mahut (Francja, 7) 6:3, 4:6, 6:3
Jürgen Melzer (Austria, 8) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 2) 7:6(3), 6:7(6), 7:6(9)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Eastbourne: Feliciano Lopez o obronę tytułu zagra z Richardem Gasquetem