WTA Bad Gastein: Yvonne Meusburger uniknęła porażki, pewny awans Sary Errani

Sara Errani pokonała Katerinę Siniakovą i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bad Gastein.

Sara Errani (WTA 14) w sobotę wspólnie z Robertą Vinci wygrała Wimbledon w grze podwójnej. Teraz Włoszka wróciła na korty ziemne i w I rundzie turnieju w Bad Gastein pokonała 6:3, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 133), odnosząc 400. zwycięstwo w zawodowej karierze. W trwającym 78 minut spotkaniu Errani obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. O ćwierćfinał zagra z Paulą Ormaecheą (WTA 96), która zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:3 Jovanę Jaksić (WTA 124).
Broniąca tytułu Yvonne Meusburger (WTA 38) wróciła ze stanu 3:5 w III secie i pokonała 7:6(9), 4:6, 7:5 Terezę Smitkovą (WTA 99), rewelację niedawnego Wimbledonu (IV runda). W I partii Austriaczka przegrywała 1:4, a w tie breaku odparła dwa setbole, a sama wykorzystała siódmą piłkę setową (pięć miała przy stanie 6-1).

W II rundzie zameldowały się również Carla Suarez (WTA 16) i Andrea Petković (WTA 20). Hiszpanka pokonała 7:6(3), 1:6, 6:4 Laurę Siegemund (WTA 210). Niemiecka mistrzyni turnieju z 2009 roku wygrała 7:6(8), 7:5 z Janą Cepelovą (WTA 70). W I secie Petković od 0:2 zdobyła pięć gemów, ale lepsza była dopiero w tie breaku, w którym obroniła trzy piłki setowe. W II partii wróciła ze stanu 1:4, a przy 4:5 odparła kolejne dwa setbole.

Camila Giorgi (WTA 40) pokonała 6:2, 6:3 Andreę Hlavackovą (WTA 116). Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też obroniła trzy break pointy oraz zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Elina Switolina (WTA 35) zwyciężyła 6:1, 6:4 Patricię Mayr-Achleitner (WTA 77).

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dol.