ATP Bastad: Tomasz Bednarek i Henri Kontinen zmarnowali dwa meczbole w półfinale debla

Tomasz Bednarek i Henri Kontinen nie wykorzystali dwóch piłek meczowych i przegrali w półfinale gry podwójnej w turnieju ATP w Bastad z parą Jeremy Chardy / Oliver Marach.

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek był o krok od awansu do drugiego w tym sezonie i piątego w karierze finału turnieju z cyklu ATP World Tour. W półfinale zmagań w grze podwójnej w Båstad rozstawieni z numerem trzecim Polak i jego fiński partner Henri Kontinen nie wykorzystali dwóch piłek meczowych i przegrali z duetem Jeremy Chardy / Oliver Marach 5:7, 6:3, 9-11.
Rozstawieni z numerem trzecim Bednarek i Kontinen w pierwszym secie mieli problemy z serwisem, dwukrotnie zostali przełamani i przegrali tę partię 5:7. Druga odsłona rozpoczęła się dla nich znakomicie, od prowadzenia 3:0, i tej przewagi już nie wypuścili z rąk, doprowadzając do super tie breaka.

W decydującej rozgrywce trwała zażarta walka punkt za punkt. Jako pierwsi dwa mini przełamania wywalczyli Chardy i Marach, obejmując prowadzenie 7-4, ale od tego momentu przegrali pięć kolejnych punktów. Bednarek i Kontinen wyszli na 9-7, co oznaczało dwie piłki meczowe, lecz nie wytrzymali presji i tym razem to oni zanotowali serię czterech przegranych punktów z rzędu, kończąc całe spotkanie porażką.

Bednarek i Kontinen w ciągu 95-minutowego spotkania zapisali na swoim koncie po pięć asów i podwójnych błędów serwisowych, wykorzystali dwa z ośmiu break pointów i sami dwukrotnie oddali podanie, a łącznie zdobyli o jeden punkt więcej od przeciwników (66-65).

Finałowymi oponentami Chardy'ego i Maracha będą najwyżej rozstawieni David Marrero i Fernando Verdasco bądź oznaczeni numerem czwartym Johan Brunström i Nicholas Monroe.

SkiStar Swedish Open, Båstad (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród
piątek, 11 lipca

półfinał gry podwójnej:

Jérémy Chardy (Francja) / Oliver Marach (Austria) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Henri Kontinen (Finlandia, 3) 7:5, 3:6, 11-9

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!