WTA Baku: Stefanie Voegele rozbiła Soranę Cirsteę, Schiavone w ćwierćfinale

Sorana Cirstea przegrała ze Stefanie Voegele w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Baku.

Sorana Cirstea (WTA 29) w tym sezonie zanotowała ćwierćfinały w Pattaya City i Dubaju oraz III rundę Rolanda Garrosa. Wciąż są to jedyne turnieje, w których wygrała dwa spotkania z rzędu. W czwartek w II rundzie w Baku Rumunka przegrała 1:6, 1:6 ze Stefanie Voegele (WTA 72). W trwającym ledwie 49 minut spotkaniu Szwajcarka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie rywalki. Miała ona zaledwie 37 proc. celność pierwszego podania, a zdobyła przy nim 12 z 14 punktów. Cîrstea w swoich gemach serwisowych zdobyła tylko 15 z 41 punktów. Vögele osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Brisbane i Bad Gastein). Kolejną jej rywalką będzie Shahar Peer (WTA 90), finalistka turnieju w Baku z ubiegłego sezonu.
Broniąca tytułu Elina Switolina (WTA 37) pokonała 7:5, 6:2 Silvię Soler-Espinosę (WTA 73). W ciągu 73 minut gry Ukrainka zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z sześciu break pointów. W ten sposób osiągnęła ona piąty ćwierćfinał w sezonie (po Paryżu, Norymberdze, Den Bosch i Stambule). O półfinał Switolina zagra z Pauline Parmentier (WTA 95). Francesca Schiavone (WTA 75) wygrała 6:2, 7:6(2) z Julią Glushko (WTA 102). W II secie Włoszka wróciła ze stanu 3:5 oraz obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W trwającym 98 minut spotkaniu wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie rywalki, a sama odparła sześć z ośmiu break pointów. Mistrzyni Roland Garros 2010 osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (w ubiegłym tygodniu w Stambule).

Kolejną przeciwniczką Schiavone będzie Kristina Mladenović (WTA 81), która pokonała 2:6, 6:3, 6:0 Donnę Vekić (WTA 76). W trwającym jedną godzinę i 49 minut spotkaniu 18-letnia Chorwatka popełniła 10 podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Francuzka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie. W Rolandzie Garrosie dotarła do III rundy, eliminując po drodze Na Li, a w ubiegłym tygodniu w Stambule zaliczyła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Karoliną Woźniacką. W ćwierćfinale tureckiej imprezy Mladenović pokonała Schiavone po trzysetowej bitwie.