ATP Kitzbühel: Trwa niesamowita seria Davida Goffina, Belg zagra o premierowy finał

David Goffin wygrał w czwartek 18. z rzędu mecz na zawodowych kortach i awansował do półfinału turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbühel. W piątek rywalem Belga będzie Argentyńczyk Maximo Gonzalez.

Rafał Smoliński
Po triumfach w turniejach ATP Challenger Tour rozgrywanych w Scheveningen, Poznaniu i Tampere, David Goffin przystąpił do podboju austriackiej mączki. W zawodach rangi ATP World Tour 250 w Kitzbühel zdolny Belg pokonał na początek Kenny'ego de Scheppera, a w czwartek odniósł najpierw zwycięstwo nad najwyżej rozstawionym Philippem Kohlschreiberem, by na sam koniec dnia rozprawić się jeszcze z Paolo Lorenzim.
Goffin odniósł tym samym 18. z rzędu zwycięstwo na zawodowych kortach i to w ciągu czterech kolejnych tygodni. Co ciekawe wszystkie te mecze rozstrzygnął na swoją korzyść bez straty seta! W piątek 23-latek z Liège powalczy o pierwszy w karierze finał turnieju głównego cyklu, a jego przeciwnikiem będzie Maximo Gonzalez. Argentyński kwalifikant, który również stanie przed szansą awansu do premierowego finału, w trzech setach ograł w czwartek oznaczonego numerem trzecim Lukasa Rosola.Ponieważ w ostatnich dniach karty w Kitzbühel rozdawała pogoda, organizatorzy starali się nadrobić w czwartek wszystkie zaległości. Udało się to jednak tylko częściowo, gdyż rozegrano zaledwie dwa ćwierćfinały. Najważniejsze, że zakończona w pełni została II runda, dzięki czemu w piątek odbędzie się tylko kilka pojedynków i zawody będą mogły zostać zakończone w sobotę.

Swój mecz 1/8 finału pewnie wygrał broniący tytułu Marcel Granollers, który pokonał 6:3, 6:4 Argentyńczyka Diego Schwartzmana. Największa nadzieja gospodarzy, Dominic Thiem, po raz drugi w tym roku rozprawił się z Jiřím Veselým, a oznaczony "czwórką" Andreas Seppi awansował do ćwierćfinału bez gry, gdyż walkowerem poddał mecz Pere Riba. Do dalszej fazy zakwalifikował się także Juan Monaco, który wyeliminował Jarkko Nieminena.

Bet-at-home Kitzbühel Cup, Kitzbühel (Austria)